Leicester City a Juventus Turín sa stali ďalšími štvrťfinalistami futbalovej Ligy majstrov 2016/2017. Anglický šampión po prehre 1:2 na pôde FC Sevilla zvíťazil v osemfinálovej domácej odvete 2:0 gólmi Wesa Morgana a Marca Kevina Albrightona. Španielom sa desať minút pred koncom naskytla veľká šanca vynútiť si predĺženie, Steven N’Zonzi však nepremenil pokutový kop. Juventus po výhre 2:0 na ihrisku FC Porto uspel aj doma 1:0 gólom Paula Dybalu z pokutového kopu zo 42. minúty. Štandardke predchádzalo vylúčenie Maxiho Pereiru za ruku v šestnástke.

Leicester nastúpil na domácu odvetu proti Seville s novým trénerom Craigom Shakespeareom s cieľom čo najskôr zmazať jednogólové manko. Od 4. minúty však mohol prehrávať po strele Nasriho, ktorú Schmeichel vyrazil na roh. Domáci to skúšali dlhými prihrávkami na Vardyho, ktorým však chýbala presnosť. Po rýchlom protiútoku Sevilly sa k zakončeniu dostal Sarabia, jeho pokus však mieril vedľa žrde. V 27. minúte sa po faule na Vardyho dostali domáci k štandardke a po prudkom centri Morgan dopravil loptu z rohu päťky do siete – 1:0. Po góle domáci ožili, rýchlymi kombináciami sa dostávali pred súperovu šestnástku, no šancu na zvýšenie náskoku si už do konca polčasu nevypracovali.
Pred druhým polčasom urobil tréner Sevilly Jorge Sampaoli dve zmeny a na ihrisko poslal rýchlonohého čiernohorského útočníka Jovetiča. V 52. minúte stálo pri Schmeichelovi šťastie, keď Escuderova ďalekonosná bomba opečiatkovala brvno. Hostia za nepremenenú šancu čoskoro pykali. Na hranici šestnástky nechali nekrytého Albrightona, ktorý si stlmil loptu na hrudi a strelou do rohu nedal Ricovi šancu. V 67. minúte mohol po dravom prieniku a centri Mahreza zvýšiť na 3:0 Vardy, jeho dorážka však skončila vedľa bránky. V 74. minúte oslabil hostí Nasri, ktorý po strkanici s Vardym udrel kanoniera „líšok“ čelom do hlavy a po druhej žltej karte musel ísť predčasne do kabín. V 79. minúte Schmeichel fauloval v šestnástke prenikajúceho Vitola, no N’Zonzi z pokutového kopu neprekonal dánskeho brankára. Domáci mohli po rýchlych brejkoch ešte poistiť náskok, Vardy však nevyužil ani jednu z dvoch vyložených šancí. V nadstavenom čase sa neujal ani pokus striedajúceho Sevillčana Correu a tak sa z historického postupu do štvrťfinále tešil Leicester.

Pred začiatkom duelu v Turíne sa o rozruch postarala skupinka fanúšikov Porta, ktorá odpálila pri sídle Juventusu pyrotechniku. Polícia však dostala situáciu rýchlo pod kontrolu. V úvode zápasu sa odohrávalo dianie medzi šestnástkami. Juventus dvakrát pohrozil Mandžukičom, no skóre sa menilo až v závere polčasu. V 41. minúte po ruke v šestnástke videl Pereira červenú kartu a Dybala z pokutového kopu zabezpečil domácim vedenie. Päť minút po zmene strán mohli hostia vyrovnať, keď Tiquinho sa rútil sám na Buffona, zoči-voči domácemu brankárovi však neuspel. Pokusy Higuaina i Jotu skončili vedľa žrde resp. na bočnej sieti a tak sa zrodilo jednogólové víťazstvo Juventusu.