Čaká Vás sťahovanie? Máte obavy ako si zariadiť izbu svojich snov? Ani zďaleka to nepredstavuje takú tragédiu, ako si myslíte. Žiada si to len jedno! Tvorivosť a kreatívne myslenie! Ak máte rozvinuté aj dekoratívne myslenie, je to len bonus.

Základom zariadenia miestnosti je predovšetkým jej samotný výber, veľkosť, teplota a osvetlenie. Ak plánujete zariadiť izbu dreveným nábytkom, o to lepšie. Samotné drevo predsa len vnesie do samotnej izby dávku útulnosti, prirodzenej vône a predovšetkým prirodzenosti.

Ako využiť voľnú izbu v byte? | Štýlové Bývanie

Podľa môjho skromného názoru… drevo v každej miestnosti predstavuje jej samotný základ. Či už máme na mysli spálňu, detskú izbu či kuchyňu. Aké doplnky však zvoliť, aby pôsobila samotná miestnosť príjemne a útulne?

Podľa mňa by ste určite mali staviť na jednoduchosť a produkty nie príliš gigantické a nápadné. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. V opačnom prípade by mohla miestnosť pôsobiť dojmom preplnenosti, čo by nemuselo vyvolať príjemný dojem zo strany hostí.

Aké sú výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smreku či palisandra?  | TopByvanie.sk

Uprednostnila by som vonné, čajové sviečky v krásnych, ale prirodzených svietnikoch. Keďže som zástanca rodiny a priateľov určite by som nezabudla ani na rodinné fotografie, ktoré vnesú do izby aj nádych lásky a bezpečia. Na talizmany by ste taktiež nemali zabúdať. Každý človek má ten svoj a ani ja nie som výnimkou. U mňa predstavuje najväčší talizman práve anjel, ktorý ma chráni a aj zútulní samotnú izbu.

Čajové sviečky zo sójového vosku - Handmade zóna Domka sviecky - Môj bazárik
Super nápady, ako zvečniť fotografie na stene

Ak máte v izbe záclony, určite ich oživte obyčajnými motýlikmi, ktoré na záclonu pripnete a tak Vám oživia celú miestnosť.

AVŠAK základom všetkého je čistota a vôňa, ktorá sa po izbe šíri. Nedarmo sa hovorí: „Čistota- pol života”.

Keď čistota nie je pol života. Ktoré choroby spôsobuje sterilná domácnosť?

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: najky.sk, mojbazarik.sk