Slovenský spevák a autor Alan Murin vo štvrtok 22. septembra 2022 spustil predpredaj svojho debutového albumu „Trueself“. V rovnaký dátum zverejnil aj novú skladbu, ktorá je súčasťou tohto albumu a fanúšikovia ju nájdu pod názvom „Lifestyle“.

Alan Murin je jeden z najvýraznejších mladých talentov na aktuálnej slovenskej hudobnej scéne. Svojou autenticitou, talentom, tvrdou prácou a posúvaním vlastných hraníc si v pomerne krátkom čase získal širokú fanúšikovskú základňu. Na sociálnych sieťach už teraz patrí medzi TOP slovenských interpretov, pričom prvý oficiálny singel „Prepáč“ z tohto albumu sa v priebehu pár hodín od vydania vyšplhal na prvé miesto v trendoch na YouTube. Toto prvenstvo si udržal niekoľko týždňov.

,,V celej skladbe Lifestyle sa odráža moje súčasné mentálne nastavenie a myšlienkové pochody. Chcel som priblížiť životný štýl, ktorý zažívam a súbežne sú v ňom prvky vízie, ktorá ma ženie dopredu,“ povedal interpret a zdôraznil, že práve preto sa tam vyskytuje rodina, koncerty, šport, ale aj auto, ktoré predstavuje budúce ciele v materiálnej forme.

Pieseň sa nesie v mierne melancholickej emócii, ktorá sa strieda s entuziazmom. Melanchólia v jeho prípade znázorňuje pocit, že nech sa stane čokoľvek, či už veľká výhra alebo pád, tak si musíme zachovať chladnú hlavu a ísť ďalej po ceste za svojím snom. Entuziazmus sa chápe v zmysle radostných chvíľ s blízkymi a z nadšenia malých i veľkých úspechov.

,,Je pre mňa dôležité trénovať si neustále myseľ, aby som bol čo najmenej ovplyvniteľný. Čítal som, že úspešní ľudia neustále veria, že to dokážu, že sa dajú dosiahnuť veľké veci, že si to zaslúžia, ale zároveň stále majú istú mieru pochybnosti, či to dokážu. Táto malá neistota je podľa mňa to, čo drží človeka na zemi a pri zmysloch. Akonáhle som niečo v živote bral ako samozrejmosť, tak to väčšinou nedopadlo dobre. Človek musí byť svojím najväčším fanúšikom i kritikom zároveň. Zlatý stred je mojím kompasom,“ dodal Alan Murin.

Videoklip k novinke „Lifestyle“ nakrútil Peter Balent a jeho Cesar production minulý víkend. Podľa interpreta videoklip definuje ich životný štýl a sny. Je plný autentických a zároveň silných momentov, ktoré sa im podarilo perfektne zachytiť.

Fanúšikovia majú možnosť pozrieť si spevákov prvý tatérsky počin „LIFESTYLE“ umiestnený pod Bandurkovou pravou bradavkou. Vo videoklipe si spevák taktiež uctil aj pamiatku Olivera Freaka, zakladateľa populárnej slovenskej značky oblečenia.

Experimentoval s piesňami do takej miery, že ho spolupracovníci nespoznali

Nová skladba „Lifestyle“ je druhým singlom Alana Murina z debutového albumu „Trueself“, ktorý je od 22. septembra v predpredaji. V nasledujúcich týždňoch Alan absolvuje niekoľko mediálnych vystúpení a rozhovorov, ktoré vyvrcholia 24. októbra 2022, kedy sa začne fyzický predaj albumu.

,,Album z veľkej časti vznikal posledných šesť mesiacov, počas ktorých som mal aj také transformačné obdobia. Vtedy som sa musel aj ja ako človek vyvíjať. Mal som aj veľa radostných chvíľ a chvíľ, kedy som chcel spraviť koncertnú skladbu. Nové skladby sú zvukovo veľmi prepojené. Na albume budú melancholické i nostalgické skladby, ale aj popová s nádychom osemdesiatych rokov, takisto aj skladby, kde budem v úplne novej polohe,“ prezradil spevák, pričom dodal, že v niektorých piesňach ho nespoznali ani najbližší spolupracovníci.

Okrem toho sa na albume nájdu aj koncertné a tanečné skladby. Na svojom debutovom albume sa Alan rozhodol aj po prvýkrát vo svojej kariére pozvať do svojich skladieb aj hostí. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na rôzne spolupráce, medzi nimi Celeste Buckingham, Kali, Tina a ďalší.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj & Foto: TS Andrea Čurná & rukahore.sk | Video: YouTube