Kde je napísané, že interpreti musia tvoriť hit za hitom? Vo väčšine prípadov je tomu síce tak, no existuje aj druhá strana mince. Občas žne úspechy len jediná skladba.

Mnoho slávnych spevákov v priebehu svojho života vydalo úspešné albumy, no fanúšikov chytila za srdce len jedna jediná skladba, ktorá zočila nesmierny úspech. Práve tá jediná sa dostala na priečku najväčšej hitparády, no ostatné piesne za ňou výrazne zaostávali. Ktoré známe hviezdy v hudobnom svete sa právom môžu popýšiť skladbou, ktorá ovládla celý svet? Zostanete naozaj milo prekvapení.

skladba

LAS KETCHUP – ASEREJÉ

Legendárna dievčenská kapela Las Ketchup nám určite nie je neznáma. Svojho času dosiahla obrovský úspech. Tri úžasné speváčky a tanečníčky sa právom dostali na špičku obľúbených letných hitov svojich čias. Členky tejto dievčenskej kapely tvorili tri sestry, dcéry známeho gitaristu zo Španielska. Po rokoch sa kapela rozrástla o novú členku, zhodou okolností ide o ich štvrtú sestru. Práve vtedy vyšiel album Un Blodymary, ktorý však očakávaný úspech nepriniesol.

NATALIE IMBRUGLIA – TORN

Natalia Imbruglia sa najskôr preslávila ako modelka a herečka. So speváckou kariérou začala oveľa neskôr, avšak svojim hitom TORN sa navždy zapísala do najlepších piesní svojich aj dnešných čias. Hoci táto talentovaná speváčka vydala úspešné albumy, no jej chytľavá pieseň TORN si navždy získala srdcia mnohých fanúšikov a zapísala sa na priečku najkrajších a najemotívnejších songov dnešných čias.

HANSON – MMMBOP

Traja súrodenci Hansonovci dosiahli vo svete nesmierny úspech, čím sa právom zviditeľnili aj na hudobnej scéne. Zaujímavosťou tejto kapely je to, že najmladší člen mal vtedy len 9 rokov, čo je dych zarážajúce. Pieseň bola zaradená medzi 100 najlepších piesní za posledných 25 rokov.

CRAZY TOWN – BUTTERFLY

Crazy Town je slávna rocková kapela, ktorá pochádza z Los Angeles. Ich veľkolepá skladba Butterfly zažila na prelome tisícročia veľký úspech. Charakteristický gitarový motív známej piesne dodáva celému rockovému prevedeniu nežnosť, ktorá dokázala nadchnúť ozaj celý svet. Fanúšikovia si nevedia nežné hudobné prvky v rockovej skladbe vynachváliť. Po obrovskom úspechu tejto skladby, pracovala kapela na novom albume, ktorý žiaľ už taký úspech nedosiahol. Rok po vydaní tohto albumu sa kapela Crazy Town rozpadla.

O.B.D. – KOMÁRE

Kto by si len bol pomyslel, že práve pieseň o komároch sa stane populárnou? Populárna skladba ešte aj dnes z času na čas zaznieva v našich rádiách. V roku 1995 získala cenu za najlepšiu cenu od Zväzu autorov populárnej hudby. Čo skrýva skratka O.B.D.? Sama sa priznám, že toto bola pre mňa novinka. Skratka v sebe ukrýva Orchester Bronislava Dobrotu. Tento známy človek stojí za založením kapely a tóny v podaní jeho gitary sú neopísateľné.

MICHAL PENK- O BLÁZNECH

Svoju kariéru začínal ako klavirista, no o krátky čas sa posunul o niečo vyššie. Veľkou novinkou je aj to, že práve Michal Penk bol zakladateľom slávnej skupiny Lucie. Spočiatku v nej aj spieval, avšak nebolo to nadlho. Začal so sólovou speváckou dráhou, čo bolo jedno z jeho najlepších rozhodnutí. Jeho hit O bláznech sa stal čoraz viac žiadanejším a obsahom piesne je jeho vlastná spoveď, čím si vyslúžil aj priazeň svojich fanúšikov.

NENA – 99 LUFTBALLONS

NENA! Osemdesiate roky patria právom tejto legendárnej kapele. Vo svojom čase zažila veľký úspech a dnes poznajú jej známy hit 99 Luftballons snáď všetky generácie. Neskôr sa snažila prespievať tento hit aj v anglickom jazyku, avšak nikdy nezožal taký úspech, aký dosiahol v nemčine. V roku 2002 sa NENA vrátila na scénu a v roku 2007 vydala album coverov Cover. Žiadna skladba si však nezískala srdcia fanúšikov tak ako táto.

PSY-GANGNAM STYLE

Slávny a obľúbený singel kórejského hudobníka Psy. Obľúbená skladba predovšetkým mladých ľudí bola vydaná v roku 2012, v ktorom zažila obrovský úspech. Hoci je tomu už pár rokov, na intenzite rozhodne nestráca, práve naopak. V súčasnosti sa stala veľmi populárnou v partiách mladistvých. 21. decembra 2012 sa tento hit preslávil aj na YouTube, kde si vyslúžil až 1 miliardu zhliadnutí.

Zdroj: soda.o2.sk | Video: YouTube.com | Foto: iReport.cz