Rapper BiO posiela odkaz haterom v novej skladbe Trauma!? + ROZHOVOR

Roztrhlo sa vrece so skladbami? Za posledné dva týždne sme mali možnosť nazrieť do dielne viacerých slovenských interpretov. Radíme medzi nich aj rodáka z Piešťan, umelca, ktorý si hovorí BiO. Ambiciózny a mladý rapper svojich fanúšikov potešil cca pred dvoma týždňami skladbou Sára, no teraz prichádza s ďalšou. Song nesie názov Trauma a Bio si dal na ňom naozaj záležať. 

BiO sa síce hudbou neživí, no má ju ako koníček. “Hudbou sa neživím, ale živý ma ten pocit, čo z nej mám. Inak si na živobytie zarábam podnikaním. Venujem sa rapu, písaniu textov a freestylu, na základe ktorého ma pozná širší okruh ľudí.”

Samotná skladba Trauma v sebe nesie hlbší význam. Téma, ktorej sa v nej venuje je momentálne stále aktuálnejšia. BiO sa ju rozhodol venovať haterom:

“K tejto téme ma viedli čoraz viac sa vyskytujúce komentáre, ktoré majú urážlivý až vulgárny obsah pre autora. Ako povedal môj kamoš Adiss, ľudia majú čoraz väčšiu chuť hudbu hodnotiť a kritizovať, ako počúvať. A nielen hudbu. Napríklad aj v prípade Supu. Stala sa mu jedna sra**a, ktorá sa môže stať hocikomu inému, a na základe tejto jednej veci ho hneď chcelo publikum odsúdiť a písali na sociálnych sieťach na jeho adresu naozaj šialené veci. Nemám nič proti kritike, je veľmi dôležitá, no to čo momentálne frčí na Slovensku nie je kritika, ale čisté haterstvo.”

BiO už dlhšiu dobu nahráva v Starmusic studio u Romana Zámožného. Presne tam vznikla aj táto skladba. Každý fanúšik je rád, keď interpret, ktorého počúva, dodá k novej skladbe aj kvalitný vizuál. Tento si vzal pod palec Denis Juríček a prináša klip, v ktorom si zahral aj BiO-v brat. Smutnou správou však pre nás zostáva, že Bio momentálne nechystá album.

BiO v štúdiu s Romanom Zámožným

“Žiadny album sa momentálne nechystám vydať. Spravím to skôr tak pocitovo. Keď budem cítiť odozvu a vidieť, že by to malo zmysel, tak to potom proste urobím. Nemám problém sa zavrieť do štúdia a nahrať kvalitne album. Namiesto toho však teraz radšej škrečkujem skladby a verím, že niektorá z nich vypáli!”

BiO momentálne živé vystúpenia nerobí. Ako interpret sa na pódiu necíti ešte dostatočne silný. Ale určite sa niečo plánuje. Nezabudni sledovať jeho sociálne siete Facebook a Instagram, kde určite blížiace sa termíny a miesta uverejní.

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION