Spevák Jungkook, člen svetoznámej skupiny BTS, sa tiež zúčastní soundtracku k Majstrovstvám sveta v Katare 2022.

Jungkook, ktorý je zhodou okolností najmladším členom BTS, je teraz pripravený byť súčasťou otváracieho ceremoniálu na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta vo futbale 2022. Hoci celá skupina na otváracom ceremoniáli nevystúpi, Jeon Jungkook sa na pódiu objaví ako zástupca BTS. Vystúpi počas otváracieho ceremoniálu futbalového turnaja a zúčastní sa sprievodného soundtracku k majstrovstvám sveta.

Jungkook z BTS
Zdroj: allkpop.com

Prečo na tom záleží?

Predstavenie postaví jednu z najväčších svetových K-popových hviezd opäť na globálnu scénu v čase, keď kapela oznámila nielen sólovú kariéru, ale aj povinnú vojenskú službu.

Otvárací ceremoniál sa uskutoční v nedeľu 20. novembra na štadióne Al Bayt v Katare.

„S hrdosťou oznamujeme, že Jungkook je súčasťou soundtracku FIFA World Cup Qatar 2022 a vystúpi na otváracom ceremoniáli majstrovstiev sveta. Zostaňte naladení!“ tweetla skupina v piatok 11. novembra.

Tím hostiteľského mesta Katar sa stretne s Ekvádorom 20. novembra. Zápasy medzi tímami z celého sveta sa uskutočnia na ôsmich rôznych štadiónoch v okolí Dauhy. Vyvrcholí 18. decembra finálovým zápasom.

BTS a ich projekty

V septembri BTS vydali novú verziu „Yet to come“. Sprievodné video predstavuje ľudí z celého sveta, ktorí sledujú futbal.

Jungkook spojil svoje sily aj so svojím kolegom Sugom, ktorý napísal skladbu „Stay Alive“ a spolupracoval aj s Charliem Puthom na skladbe „Left and Right“.

BTS RM taktiež oznámil svoj oficiálny debutový album Indigo, ktorý dorazí 2. decembra. Sólový album J-Hopea sa volal „Jack in the Box“ a okrem toho Jinova sólová skladba s Coldplay mala názov „The Astronaut“.

Ako môžeme vidieť, všetci členovia BTS sú zaneprázdnení a naplno sa venujú svojej sólovej kariére.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: mid-day.com, rollingstone.com, axios.com | Foto: allkpop.com | Video: YouTube