Tak ako každý rok je niečim výnimočný, ani rok 2020 nezaostáva.

Rok 2020 bol plný zaujímavých aj tragických udalostí, na ktoré by sme rozhodne nemali zabúdať. Každý človek by mal mať v tejto problematike jasno, aby mal všeobecný rozhľad vo svete. Ktoré udalosti vo svete sa stali tými najpopulárnejšími v roku 2020?

V minulom roku zomrelo na meningokové ochorenia päť detí do troch rokov a  jeden senior - SME | MY Banská Bystrica

8. január sa právom navždy zapíše do dejín ľudstva. Lietadlo typu Boeing 737-800 sa krátko po štarte z medzinárodného letiska v Teheráne zrútilo. Smerovalo do Kyjeva, kam už bohužiaľ nedoletelo. Táto letecká tragédia si vyžiadala až 176 nevinných obetí, čo je skutočne alarmujúce. Dlho sa pátralo po skutočnosti, čo sa vlastne stalo, až pravda nakoniec sama vyšla najavo. Irán po istom čase priznal, že jeho armáda lietadlo zostrelila.

Havárie Boeingu 737-800 v Teheránu - Sputnik Česká republika

30. január je známy tým, že Krízový výbor Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vyhlásil stav globálnej zdravotnej núdze z dôvodu závažnej situácie ohľadom Covidu- 19.

Šéf WHO tvrdí, že stav globálnej zdravotnej núdze bol vyhlásený včas

30. máj je taktiež výnimočným dátumom, kedy svoj štart odštartovala nosná raketa Falcon 9 vesmírnej spoločnosti Elona Muska- SpaceX. Tento prvý pilotovaný súkromný let kozmickej lode sa zapísal do skupiny najsledovanejších situácií, ktoré sa stali v roku 2020.

SpaceX Falcon 9 Launches Next-Gen Sirius XM-7 Satellite | Aviation Week  Network

4. august predstavuje tragický deň, pri ktorom nečakane zahynulo mnoho ľudí. V meste Bejrút v Libanone došlo nečakane k výbuchu uskladneného dusičnanu amónneho. V dôsledku tejto tragédie zahynulo viac ako 100 ľudí a viac ako 4000 bolo ťažko zranených.

Lebanon_Explosion_49633-cc83e933c1d843868f57b905e8122b74

31. október sa spája s otvorením letiska po 14 rokoch od jeho výstavby. Letisko Berlín-Brandenburg je pomenované podľa bývalého starostu Západného Berlína Willyho Brandta.

Letisko Berlin Brandenburg Willy Brandt | ASB.sk

2. november sa považuje za deň veľmi pochmúrny a tragický. Mnoho ľudí si uctieva tých, ktorí už nie sú medzi nimi. Teroristický útok vo Viedni si vyžiadal štyroch mŕtvych a 22 zranených osôb. Streľba sa odohrala neďaleko obľúbenej synogógy.

Teroristický útok vo Viedni - Mojevideo

3. november sa zapísal do dejín ľudstva v politickej oblasti. Demokratický kandidát Joe Biden porazil prezidenta Donalda Trumpa. Donald Trump však odmietne prijať volebnú porážku. Vraví, že víťazstvo mu ukradli a hlasovanie bolo založené na čistej manipulácií.

Biden not getting intelligence reports because Trump officials won't  recognize him as president-elect

16. novembra z Kennedyho vesmírneho strediska odštartovala misia SpaceX Crew-1. Išlo o prvý operačný let kozmickej lode Crew Dragon, ktorá dopravila štyroch astronautov na medzinárodnú vesmírnu stanicu.

How SpaceX and NASA's Crew-1 mission should go, from launch to landing

Zdroj: teraz.sk | Foto: nbcnews.com, spravy.pravda.sk