Apríl začína dňom bláznov. Urobili ste si z niekoho neopísateľnú srandu či humorný vtip? Deň bláznov sa vyznačuje aj svojou históriou, ktorá Vás skutočne prekvapí.

V akej krajine vznikol deň šialených? Otázka, ktorá nie je tak celkom jednoznačná. Niektorí ľudia sú presvedčení o tom, že tento humorný deň má svoje korene v Indii, v ktorej sa každoročne na 1. apríl konajú humorné slávnosti. Rôznorodé a farebné karnevaly či masky nemôžu chýbať, keďže sú symbolom tohto dňa poznačeného zábavou a humorom. Slávnosti majú aj svoj cieľ. Účastníci musia splniť požadované rozkazy, ale vždy s humorom a úsmevom na tvári. Urážlivosť či hnev znamená okamžitú prehru. Človek, ktorý nedokázal vtipne zareagovať na rozkaz si automaticky vyslúžil prezývku BLÁZON.

Kde sa vzal Deň bláznov – Nitriansky hlásnik - Apríl
Deň bláznov: Korene prvého apríla sú neznáme, vtipy si robia vari na celom  svete | Noviny.sk

Ľudia si najskôr posielali darčeky potravinovej podoby, no neskôr sa zamerali na humorné a vtipné dary. Práve tie mali totiž všetkých rozveseliť a spestriť ich pohľad na samotný život. Apríl bol vždy tradičný začínajúcim rybolovom. Všetko však malo mať podobu humoru a zábavy. Ľudia si často navzájom posielali ryby upečené z múky. Vystrihnuté ryby z papiera lepili nič netušiac okoloidúcim na chrbát.

1. apríl je sviatok bláznov, viete prečo?

Stalo sa aj Vám, že ste si urobili z niekoho neopísateľnú srandu? Podstrčil Vám niekto na deň bláznov niečo iné, ako ste si mysleli? Namiesto lekváru majonéza? Stávajú sa aj také veci. V súčasnosti je možné skutočne čokoľvek.

Apríl

Zdroj: 1.pluska.sk, ČoJee!?| Foto: bystricoviny.sk