Fakt, že elektrické kolobežky na Slovensku neustále pribúdajú netreba ani spomínať. Vezmime si len pohľad na samotné mesto Nitra. Všade kam sa len pozriem, vidím kolobežky, ktoré nie sú vždy na miestach, na akých by sa mali nachádzať. Hoci sú efektívnym prostriedkom dopravy, majú aj svoje temnejšie stránky.

Elektrické kolobežky sa za poslednú dobu stali skutočne obľúbenými a aj vychýrenými. Predovšetkým sú vhodné pre mladých ľudí, ktorí ich využívajú najčastejšie. Teraz mám na mysli predovšetkým študentov základných, stredných a vysokých škôl. Denno-denne pri rannej prechádzke do školy vidieť, ako sú služby kolobežiek využívané a chválené. Či už do práce alebo do samotnej školy. Poslúžia na akúkoľvek príležitosť v oblasti rýchlej dopravy na miesto, na ktoré potrebujete.

V Nitre pribudne 200 elektrických kolobežiek: Nájdeme ich na desiatkach  lokalít

Nie všetko je však len pozitívne. Kolobežky sa často nachádzajú na nevhodných miestach, čo je pre samotné mesto príťažou priam hanbou. Nezodpovední ľudia sa premávajú z miesta na miesto, no keď príde na odpratanie a vhodné odparkovanie, nastáva problém. Myslíte si, že obľúbené kolobežky sú pre ľudstvo užitočné alebo zdieľate iný názor?

V Nitre pribudne 200 elektrických kolobežiek: Nájdeme ich na desiatkach  lokalít

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: nitra.dnes24.sk