Mallorka- pobyt Chopina i dovolenkový raj

Na druhý deň ráno sme išli do jedálne na raňajky a tiež na nás čakalo ďalšie milé prekvapenie – jedáleň hotela bola priestranná, plná všakovakých dobrôt z jedál i nápojov. Po výdatných raňajkách a chutnej kávičke sme sa vybrali na pláž, ktorá bola hneď vedľa hotela, prešli sme iba pár metrov a už sme sa mohli slniť na pláži. More bolo príjemne teplé a piesok čistý a mäkký. K dispozícii boli aj ležadlá so slnečníkmi, ale tie už boli za poplatok. Nebol však problém ležať na deke, bolo to pohodlné a slnečník nahradil nejaký menší klobúčik či šiltovka. Počasie nám prialo, v tento rok bolo veľmi teplé leto aj na Slovensku, teplomer sa vyšplhal až na 40 stupňov, no pri mori sme tú horúčavu tak nepociťovali, lebo od mora pofukoval príjemný vetrík a keď sme mali chuť, tak sme sa išli ovlažiť do vody.

Súčasťou hotela bol aj bazén s ležadlami a slnečníkmi, ktoré boli k dispozícii pre hotelových hostí a blízko bazéna bar, kde sme mali všetky nápoje zdarma – v cene all inclusive. Kúsok od pláže viedla cestička k obchodíkom a stánkom s rôznymi suvenírmi a darčekovými predmetmi.

Cestovná kancelária ponúkala aj viaceré fakultatívne výlety, ktoré boli lákavé a zaujímavé, ale príliš drahé a niektoré podmienené počtom záujemcov. Zistili sme, že výhodnejšie je pre nás požičať si auto na celý deň a urobiť si výlet na vlastnú päsť. Priamo v hoteli sme si zarezervovali malé autíčko Hyundai i10 na celý deň výhodne za poplatok cca 35 eur s plnou nádržou a tak sme ho mali aj večer vrátiť a vyrazili sme na cesty.

Najprv sme sa vydali po stopách poľského hudobného skladateľa obdobia romantizmu Fryderyka Chopina, ktorý na Mallorce strávil istý čas spolu s George Sandovou a jej deťmi. Na tomto ostrove  ťažko ochorel na pľúcnu chorobu. Navštívili sme kartuziánsky kláštor Valldemossa, kde je dnes zriadené múzeum Fryderyka Chopina a podnes je tam vystavený klavír, na ktorom Chopin skladal svoje úžasné skladby – prelúdiá a nokturná. Mohli sme nazrieť aj do ciel, v ktorých kartuziánski mnísi prežili veľkú časť svojho života. Toto miesto dýchalo históriou a spomienkami…

Potom sme sa zastavili v blízkej kaviarničke pod kartuziánskym kláštorom, kde síce boli ceny kávy vysoké /jedno presso okolo 5 eur/, ale neodolali sme tomu, aby sme neochutnali domáce presso, ktoré bolo vynikajúce. Odtiaľ sme sa presunuli do hlavného mesta Mallorcy, už spomínanej Palmy de Mallorca, kde sme si išli pozrieť známu katedrálu La Seu. Zastavili sme sa aj v mestečku Inca, ktoré je známe  ručnou výrobou kožených výrobkov, ktoré predávajú vo veľkej predajni priamo v meste. Aj keď sme si tam nič nekúpili, lebo ceny boli závratné, no nechali sme sa opantať aspoň na okamih príjemnou vôňou kože….a takto príjemne naladení sme sa vrátili večer do hotela. Cesty sú tam veľmi zaujímavé tým, že sme išli takmer stále po serpentínach, raz sme prudko stúpali a inokedy prudko klesali popri mori, výhľad bol nádherný.

Strávili sme na tomto ostrove plných osem dní a čas nám veľmi rýchlo ubehol. Bolo nám smutno za tým prostredím, za morom, plážou, teplom, ako aj za hotelom. Aj napriek tomu, že náš hotel Beverly Playa bol „len“ trojhviezdičkový, užili sme si v ňom dokonalý komfort, zamestnanci hotela boli veľmi milí, ústretoví, ochotní poradiť, pomôcť. Každú stredu večer bola v hoteli zábava pre všetkých a rôzne atrakcie a program pre deti. Táto destinácia je podľa mňa vhodná pre všetky vekové kategórie, od mladých ľudí cez rodiny s deťmi, až po seniorov.

Naše očakávania boli splnené a sen uskutočnený. Odchádzali sme s nádhernými pocitmi a spomienkami na príjemné prostredie, krásnu prírodu a milých, dobrosrdečných ľudí. Nie je mojím zvykom vracať sa na miesta, ktoré som už raz navštívila, ale v prípade Mallorcy, by som si určite dala povedať, ale len do toho istého hotela- výborné jedlo, nápoje, príjemné ubytovanie a maximálna spokojnosť so službami personálu.

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION