Pamätáte si piesne, ktoré ste počúvali v období svojho detstva? Často sa stretávam s tým, že to čo ľudia počúvali kedysi, si s obľubou vypočujú aj dnes. Ani ja nie som výnimkou. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že hity navždy zostanú v našich spomienkach. Spomeniete si ešte na najväčšie slovenské hity, ktoré sú obľúbenými dodnes?

MARTIN MADEJ- FERRARI

Na Martina Madeja sa rozhodne nedá zabudnúť. Svojich fanúšikov si získal práve legendárnou piesňou FERRARI, ktorou získal nesmierny úspech. Sympatický vtedy ešte detský spevák Martin si v piesni predstavuje situáciu, v ktorej príde k dievčaťu na luxusnom Ferrari a dievča sa začne červenať. Legendárna pieseň vyšla s novým albumom v roku 1998. Z chlapca sa stal dospelý muž, ktorý na hudbu nikdy nezanevrel, práve naopak. Venuje sa jej dodnes.

MICHAELA PAŠTEKOVÁ- SO MNOU NIKDY NEZOSTARNEŠ

Ďalšia hudobné hviezda 90. rokov. Vytvorila mnoho piesní s detskou a chytľavou tematikou ako napríklad Sprayer frayer alebo Nikdy nezober drogu. Veľkým hitom v minulosti sa stala však pieseň SO MNOU NIKDY NEZOSTARNEŠ. Tento legendárny hit vyšiel v roku 1996 a je známym a obľúbeným dodnes. Je to veľmi pozitívny hit, ktorý odkazuje populácií, že čas je len čas a zostarnúť sa nemusí vždy a všade.

JANA KIRSCHNER- MODRÁ

 „Mesiac sedí na strome, niekto klope v mojom sne, chcem takého ako ty si, zo mňa celkom opitý“. Pieseň, ktorú si ja sama do teraz kedykoľvek zanôtim. Celú pieseň oživuje nádherný a chytľavý refrén: „Môžme behať bosí a nahí ako vtedy, keď si bol malý chlapec, čo sa časom mení. Mám, stále ťa mám. Ležíš so mnou na perách, do mňa padáš ako dážď, si tu so mnou, kým ja spím“. 

GLADIATOR- LÁSKA

Nesmieme prehliadnuť ani hudobnú kapelu Gladiator, ktorá je obľúbená dodnes a vystupuje s novými piesňami. Veľký úspech zožala pieseň LÁSKA, ktorá je skutočne krásne vyskladaná. Láska je neprehliadnuteľná a dôležitá hodnota v živote každého človeka. Práve preto považovala kapela za nevyhnutné vyskladať aj takýto typ piesne, čo bolo skutočne tým správnym rozhodnutím.

Mohlo by Vás zaujímať…

Zdroj: emefka.sk|Video: YouTube.com