Zohnať takú fotografiu, ktorej hodnota je doslova nevyčísliteľná, nie je vôbec jednoduché. Všetko je len o šťastí. To mal aj muž menom Randy Guijarro.

Jedného dňa si Randy kúpil istú fotografiu. Tento muž miluje zbierať rôzne veci. Karty, mince, komiksy, takmer úplne všetko! Dokonca aj jeho manželka Linda má rovnakú záľubu ako on. Práve zbierka starých fotografií ich dala dohromady.

Ľudia si už väčšinou staré fotky nekupujú, pretože tak či onak skončia na internete. Avšak niektoré nejasné fotografie nemali tú šancu dostať sa na web. Prečo? Sú dve možnosti. Buď preto, že išlo o osobné kúsky, ktoré nikto nechcel zverejniť, alebo jednoducho preto, lebo si nikto nemyslel, že sú špeciálne. Opak je pravdou.

Dva doláre mu zmenili život!

Randy z Kalifornie natrafil na zaujímavú fotku v obchode so starožitnosťami. Vo vrecku mal iba dva doláre, ale predajca tú sumu ochotne prijal. Randy bol už vtedy presvedčený, že fotka má veľký historický i peňažný význam. A ako sa ukázalo, mal pravdu!

Začal skúmať dopodrobna danú fotografiu z 20. storočia. Bol na nej jeden dom okolo ktorého boli rozmiestnení ľudia. Randyho oko prilákala tvár istého muža. Touto postavou nebol nik iný ako Billy the Kid, muž postavený mimo zákon. Ide o strelca amerického divokého západu, ktorý zabil najmenej osem mužov. Vyhýbal sa spravodlivosti a súdu. Bol neustále záhadou. Zomrel vo veku 21 rokov.

Keby sa dnes táto fotografia dostala do dražby, predávala by sa minimálne za päť miliónov dolárov!

Zdroj: boredomtherapy.com | Foto: nationalgeographic.com