Na svete ich je naozaj mnoho, no len málo ľudí pozná ich blahodárne účinky! Čím sú práve GAŠTANY výnimočné!?

Jesenný čas nám prináša mnoho darov jesene, medzi ktoré nepochybne patria ak gaštany, ktoré sú základným symbolom jesene. Keď sa prechádzame prírodou, vidíme ich na každom kroku, no nevieme o tom, aké sú pre nás nevyhnutné. Opadané gaštany pod stromami sú síce krásne, no nie vhodné na samotnú konzumáciu. Na to treba pamätať. Ak chcete siahnuť na gaštany ako jedlo, zavítajte do obchodu. Tieto plody sú nielen chutné, ale aj veľmi zdravé pre organizmus každého človeka. Mnoho ľudí ani len netuší o blahodárnych účinkoch, aké gaštany majú.

Vitamín C

Keď poviem, že gaštany sú veľmi bohaté na vitamín C, pre mnohých ľudí je to naozaj novinkou. Čo je veľmi dôležité podotknúť je aj to, že pokiaľ gaštany uvaríte alebo opražíte, svoj vitamín C v tom momente stratia.

Jesť gaštany je veľmi zdravé

Podporujú zdravie srdca

Gaštany sú vynikajúcim zdrojom minerálov ako sú horčík či draslík, ktoré pomáhajú pri činnosti Vášho srdca. Keď mám povedať pravdu, o tejto informácií som ani len netušila a preto je to pre mňa veľkým prekvapením.

Je tu čas gaštanov! Dajú zbohom únave, pomôžu aj vašej pokožke - Zdravý  život - Žena - Pravda.sk

Podporujú trávenie

Tieto typické jesenné plody podporujú aj samotné trávenie človeka. Sú zdrojom vlákniny, ktorá napomáha dobrému a správnemu tráveniu. Gaštany sa zaraďujú medzi bezlepkové plody a sú vhodnou stravou aj pre ľudí, ktorí trpia celiakiou.

Prečistia pečeň, zlepšia pamäť a navyše sú chutné: Poznáte liečivú silu  gaštanov? | Plnielanu.sk

Cukor v krvi

Na vyrovnanie cukru v krvi potrebujeme práve gaštany. Keďže obsahujú aj samotnú vlákninu, naše telo automaticky vstrebáva škrob, čím prichádza k zvyšovaniu cukru v krvi.

Super účinky gaštanov na naše zdravie. Vedeli ste o nich? - Dobré rady a  nápady

Zdroj: babskeveci.sk, zdravie.pravda.sk |Foto: plnielanu.zoznam.sk

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION