Každý deň nás dokáže niečo prekvapiť. Máte pocit, že ste už všetko videli a počuli? Opak však môže byť pravdou. Dnes vám prinášame zaujímavosti o ľuďoch, ktorí zomreli veľmi nezvyčajným spôsobom. Nad niektorými príbehmi sa dá len neveriacky krútiť hlavou. Ktoré úmrtie bolo najkurióznejšie?

Jedlo je život. Alebo aj nie?

Vraví sa, že jedlo je život, život je jedlo. Nuž, švédsky kráľ Adolf Frederick si asi hranice svojho apetítu akosi neodhadol. Na večeru si vychutnal homára, kyslú kapustu, kaviár, údeného sleďa, a to všetko zapil šampanským. Aby toho nebolo málo, doprial si aj sladkú bodku na záver. Lepšie povedané, sladké bodky. Sluhovia mu doniesli nie jeden, ale rovno 14 tanierov jeho obľúbeného dezertu. Jeho organizmus to nezvládol a zomrel ešte v tú noc. Každý ho pozná ako kráľa, ktorý sa prejedol až k smrti.

Opatrne so špáradlom

V roku 1941 americký prozaik a básnik Sherwood Anderson zomrel kvôli prehltnutiu špáradla. Počas plavby na lodi do Južnej Ameriky omylom prehltol tento predmet, ktorý mu poškodil vnútorné orgány. Žiadni lekári mu nevedeli pomôcť. Američana tak zabil nevinný drevený pomocník na čistenie zubov.

Chcel, aby ho trafil blesk

Americký advokát James Otis mal bizarné myšlienky a často hovoril svojim priateľom a rodine, že ideálna smrť je podľa neho zásah bleskom, a tak by si aj prial odísť z tohto sveta. Toto želanie sa mu dňa 23. mája 1783 splnilo a tento deň sa mu stal osudným.

úmrtia bleskom

Úmrtie na obľúbenosť

Aténsky zákonodarca Draco bol medzi ľuďmi mimoriadne obľúbený. Počas prejavu ho raz nadšený dav zahádzal veľkým množstvom rôznych darov, medzi nimi boli hlavne klobúky, ale aj čiapky. Tieto dary ho následne udusili. Ide o najkurióznejšie úmrtie v histórii.

úmrtie udusením

Kosačka by radšej nemala mať krídla

John Bowen zomrel ako dvadsaťročný. Počas futbalového zápasu 9. decembra 1979 prezentovali organizátori diaľkovo riadené lietajúce stroje. Novinkou bolo lietadlo v tvare kosačky. Nastal technický problém a táto lietajúca kosačka sa dostala medzi divákov. Viacerí utrpeli zranenia, ale John nemal šancu na prežitie.

Potkol sa o svoju bradu

Starosta Hans Steininger bol u obyvateľov mimoriadne obľúbený, okrem toho sa vyznačoval aj extrémne dlhou bradou, ktorá mu siahala až po špičky topánok. Dosahovala dlhých 1,4 metra. Aby mu neprekážala, zasúval si ju do vrecka. Keď však v jeho obci vypukol požiar, Hans sa ponáhľal z domu do bezpečia a nevšimol si, že mu dlhá brada vykĺzla von. Potkol sa o ňu na schodoch a pri páde si zlomil väz. Vtedy naposledy vydýchol.

Zomrela na vlastnom pohrebe

Žena menom Fagilyu Mukhametzyanov pochádzala z Ruska. Jej smrť môžeme zaradiť medzi tie ozaj bizarné. Označili ju za mŕtvu skôr, ako v skutočnosti bola. Keď sa počas svojho pohrebu zobudila a videla, že ju pochovávajú, dostala infarkt, na následky ktorého zomrela. Už naozaj.

úmrtie na vlastnom pohrebe

Jeho povolanie je spájané so smrťou, žiaľ, aj s tou jeho

Francúz Marc Bourjade bol majiteľ pohrebných služieb. Úmrtie nastalo po tom, ako sa naňho zrútila hromada rakiev v jeho vlastnej dielni v roku 1982. Paradoxom je, že ho nakoniec pochovali v jednej z truhiel, ktorá ho zabila.

najbizarnejšie úmrtie

Zdroj: aktuality.sk & pluska.sk | Foto: gettyimages.com