Módne značky, kvalitné oblečenie, spokojní zákazníci. V dnešnej dobe máme možnosť nakupovať nielen v obchodoch, ale aj cez rôzne e-shopy. Všetko však stojí peniaze. Opýtali sme sa študentov, za čo najviac utrácajú. Odpovede boli viac-menej podobné.

Moja dobrá kamarátka má skvelú myšlienku, na ktorú si vždy spomeniem, keď nakupujem. Tvrdí, že polovicu života prespíme a druhú polovicu prechodíme. Preto treba najviac investovať do kvalitnej postele a značkových topánok. Veru, má pravdu.

Tenisky to istia!

Väčšina našich respondentov odpovedala, že svoju výplatu použila práve na kúpu topánok, nie však hocijakých.

  • Diana si dosť potrpí na topánkach. Jej obľúbenou značkou je Nike a veľmi sa drží svojej zásady, ktorá hovorí o tom, že sa do značkovej obuvi oplatí investovať. Kúpila si Nike Air Force za 90 eur, ale ako sama povedala, kúpila ich za výhodnú cenu.
  • Peťa, študentka medicíny, si kúpila zimné topánky, ktoré stáli okolo 80 eur. Je s nimi spokojná.
  • Simona, ktorá navštevuje policajnú školu, miluje nakupovanie. Niet preto divu, že je v našom rebríčku doslova nákupnou maniačkou! Sympatická blondína si objednala drahé botasky značky Balenciaga. A aká je ich cena? Neuveriteľných 620 eur.

Od klasiky po eleganciu

Zistili sme, že okrem topánok míňajú študenti aj na iné kusy oblečenia. Niektoré z nich sa nosia iba v určitom ročnom období, iné sú vhodné výhradne na slávnosť, ktorá sa tiež vyskytne len zriedkakedy. Oplatí sa za ne vybieliť účet?

  • Musím uznať, že môj kamarát David má ozaj dobrý vkus. Lenže ako sa vraví, lacné nie je dobré a dobré nie je lacné. Študent informatiky si kúpil bundu, za ktorú utratil 195 eur. Nuž, ako sám priznal, nikdy viac!
  • Martina, študentka špeciálnej pedagogiky, si kúpila nádherné červené šaty na univerzitný ples. Vysolila za ne rovných 100 eur.
  • Tomáš, ktorý sa momentálne venuje automobilovej elektronike, si dávnejšie kúpil kvalitný oblek. Jeho peňaženka si musela poriadne poplakať! Pri pokladni zaplatil vyše 400 eur za oblek.
  • Eva veľmi nemá prehľad v tom, za čo všetko utráca. Pri našej otázke si ale spomenula, že za lyžiarsku bundu bola ochotná vyhodiť 120 eur.
  • Barbora, ktorá študuje žurnalistiku, míňa skôr na iné veci, ako na oblečenie. Prezradila však, že má v skrini bundu, ktorá stála 80 eur a taktiež botasky, ktoré ju uľahčili o 100 eur.

Značkové doplnky a parfémy

Nesmieme zabudnúť ani na doplnky, ktoré síce nezvykneme mať v skrini, ale tiež stoja nejaké peniaze a sú súčasťou nášho imidžu.

  • Študentka Naďa prekonala každého respondenta! V jej izbe nájdete kabelku značky Dior, ktorú si nie každý môže dovoliť. Dala za ňu až 1500 eur, no v skutočnosti bola v zľave, pretože jej pôvodná cena sa pohybuje okolo 2700 eur. Nie nadarmo sa vraví, že ženy sú schopné pobiť sa kvôli jednej kabelke!
  • Náš posledný oslovený študent Štefan tvrdí, že pravdepodobne najviac minul na mužský parfém, za ktorý bol ochotný zaplatiť 90 eur.

Zdroj: ČoJee!? | Foto: tumblr.com