Mnoho ľudí do dnešného dňa nevie k akému stanovisku sa prikloniť. Očkovanie alebo nie? O vakcínach sa hovorí skutočne čokoľvek, ale čo je na tom celom pravdy, to je ťažké povedať. Nepriaznivé účinky po očkovaní však nie sú žiadnou poverou, práve naopak. Ich pravdivosť potvrdil aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

Ľudia, ktorí sú zaočkovaní vakcínou Pfizer/BioNTech sa začínajú strachovať o svoje životy. Od týchto ľudí prišlo 624 závažných hlásení o nežiadúcich účinkoch, ktoré sa objavili tesne po vakcinácií. Zvýšenie tlaku krvi, prekolapsový stav, kolaps, náhla cievna mozgová príhoda, infarkt myokarda, artritída, perikarditída, hypertenzná kríza či porucha sluchu. Malá ukážka príznakov, ktoré sa u pacientov očkovaných touto vakcínou objavili.

Unikla cena vakcíny na koronavírus, americký gigant Pfizer sa sťažuje

Tí, ktorým v tele putuje vakcína od spoločnosti Moderna sa sťažujú na iné symptómy ako napríklad: dočasná paralýza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombóza, kolaps, strata vedomia, pľúcna embólia a napríklad aj náhla cievna mozgová príhoda.

Slovensko darovalo Arménsku tisíce vakcín, vzájomná pomoc je dôležitá -  vZdravotnictve.sk

Vakcína od spoločnosti AstraZeneca tiež nie je bezchybná. 325 závažných účinkov, ktoré boli objavené pri tejto vakcíne predstavujú tiež pre populáciu nebezpečentvo. Príznaky ako krátkodobá strata vedomia, kolaps, trombóza, ale aj o paréza tvárového nervu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, pľúcnu embóliu, náhlu cievnu mozgovú príhodu, infarkt myokardu či napríklad hypertenznú krízu. Aj tie určite stoja za zmienku.

Vakcína AstraZeneca je méně účinná než ta od Pfizeru a Moderny. Má však  jiné výhody — ČT24 — Česká televize

Čo by ste mali vedieť…?

Zdroj: topky.sk|Foto: ct24ceskatelevize.cz