Mnohí diváci nedokázali dopozerať ani prvú epizódu, Netflix varoval používateľov pred grafickým charakterom ich novej série Dahmer.

Jeffrey Dahmer je známy pre vraždu 17 mužov a chlapcov v rokoch 1978 1991. Okrem zavraždenia jedol aj mäso niektorých zo svojich obetí. Napriek týmto známym informáciám mnohí podcenili, aká grafická táto séria môže byť.

Niektorí diváci tiež poznamenali, že väčšina Dahmerových obetí bola LGBTQ+ POC. Šlo teda zväčša o nebelochov a gayov. Seriál poukazuje na to, ako bola táto skupina ľudí ignorovaná a diskriminovaná, najmä políciou, ktorá často ukazovala svoju homofóbnu a rasistickú stránku. Hovoríme tu o 80. a 90. rokoch minulého storočia v Amerike, kedy nešlo o nič nezvyčajné. Vyzeralo to tam asi tak, ako v prítomnosti na Slovensku.

Napriek mnohým snahám susedov a okolitých ľudí dostať Dahmera na pozornosť polície, neskutočne veľakrát ostali ignorovaní a nevypočutí.

Seriál sa nevenuje iba chronologickému opísaniu udalostí. Rashad Robinson, jeden z producentov seriálu, povedal, že „Dahmer“ je tiež príbehom o obetiach a ich rodinách. Každá časť sa venuje nejakej postave, či ide o obeť, ich príbuzných, alebo o Dahmerovu vlastnú rodinu.

,,V jadre je to príbeh o hlbokej a systémovej nespravodlivosti, o ľuďoch, ktorým bolo ublížené, a o všetkých spôsoboch, akými ich spoločnosť zlyhala,“ vysvetlil Robinson.

dahmer

Séria skúma vyššie uvedené detaily spôsobom, ktorý predtým urobil len málokto.

Murphyho séria, nazvaná Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story, sa tento týždeň objavila na Netflixe z ničoho nič. Nekonala sa žiadna premiéra. Žiadne médiá nedostali prístup k traileru a žiadna z hviezd ani len neposkytla rozhovor.

Dahmer je takmer nepozerateľne nepríjemná show. V šiestej epizóde „Silenced“, sa do popredia dostáva príbeh Tonyho Hughesa. Tony bol nepočujúci, čierny a gay. S každým momentom sa nevyhnutný koniec epizódy stáva ešte trýznivejším. Vieme, čo sa blíži. Nečinnosť policajtov nás dokáže rozzúriť do nepríčetnosti. Čo ju robí výnimočnou je to, že keď vidíme príbeh z Tonyho pohľadu, zvuk zmizne a nepočujeme nič, presne tak, ako Tony.

Ak teda chcete vidieť, ako famózny Evan Peters bojuje s internalizovanou homofóbiou, pitvá zvieratá alebo vypráža ľudské obličky, tento dokument je pre vás to pravé!

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: myjoyonline.com, theguardian.com, variety.com | Foto: instagram.com/dahmernetflix