Otváranie škôl už čoskoro! Kým niektorí sa s týmto rozhodnutím nestotožňujú, iní sú šťastím bez seba. Je toto rozhodnutie opodstatnené a správne?

Už v pondelok 19. apríla sa budú otvárať dvere na školách po dlhom čase. Žiaci ôsmych a deviatych ročníkov opäť čoskoro zasadnú do školských lavíc a dištančná výučba sa zmení na prezenčnú formu vyučovania. Od 26. apríla sa komplet celé školstvo prepne do tzv. „regionálneho Covid automatu“. Okresy, ktoré sa budú vyznačovať najlepšou epidemiologickou situáciou povolia nástup do škôl všetkým žiakom.

Školy sa otvárajú postupne. Čo všetko čaká rodičov a deti? - Domáce -  Správy - Pravda.sk

Súčasná situácia sa zatiaľ zlepšuje, čo je veľmi pozitívnym zistením. Práve na základe tohto preskúmania sa odborníci zhodli na tom, že malými krôčikmi sa postupne môžu otvárať dvere škôl, do ktorých čoskoro zasadnú aj samotní žiaci.

„Som veľmi rád, že sme sa všetci zhodli, že fungovanie škôl a ich otváranie je prioritou. Otvorenie škôl je nevyhnutné tak pre vzdelávanie detí, ako aj pre štandardné fungovanie rodín,“ zdôraznil minister školstva Branislav Gröhling.

Kto musí mať respirátor? Otázky a odpovede o otváraní škôl - SME

Účasť na vyučovaní však bude musieť byť podložená aj testom rodinného zástupcu žiaka. Žiaci na druhom stupni základným škôl budú nútení pretestovať sa a preukázať sa negatívnym testom pri vstupe do školy.

Pevne verím v to, že situácia sa bude aj naďalej uberať pozitívnym smerom a všetko sa už o krátky čas navráti do starých, dobrých koľají.

Ako by mohlo vyzerať otváranie škôl a prečo začať škôlkami a prvým stupňom?  | Najmama.sk

Zdroj: minedu.sk| Foto: najmama.sk, minedu.sk