Cestovanie patrí medzi najobľúbenejšie činností ľudí z celého sveta. Návšteva exotických krajín sa stáva čoraz viac atraktívnejšou aj v súčasnej situácii. Dôležité správy z oblasti cestovania, ktoré ste možno prehliadli, no mali by ste o nich vedieť.

Cestovanie ako vianočný darček: Prečo sú zážitky čoraz hodnotnejšie ako  materiálne veci? | Aktuality.sk

Exotické Seychely v blízkosti Madagaskaru otvárajú svoje brány už tento mesiac, avšak len pre zaočkovaných turistov, ktorí sa rozhodli preskúmať toto čarovné miesto. Pre nezaočkovaných ľudí sa táto destinácia otvorí pravdepodobne okolo 15. marca, samozrejme s podmienkou preukázania sa negatívnym testom.

Seychely, súostrovie, kde existoval skutočný raj | verne.sk

Celá Európa sprísňuje podmienky pre všetkých milovníkov cestovania. Od všetkých sa vyžaduje negatívny RT-PCR test, ktorý by nemal byť starší ako 72 hodín. Grécko tiež nie je výnimkou. Od cestovateľov sa vyžaduje prísna izolácia v priebehu pár dní.

Môže od vás zamestnávateľ žiadať negatívny test? | Nový Čas

Ľudia cestujúci do Belgicka musia uviesť platný a dôveryhodný dôvod ich odcestovania do inej krajiny. V opačnom prípade bude pre nich cestovanie nemožné.

Belgicko - Európa - Pravda.sk

Hranice Srí Lanky sú otvorené od 21. januára, avšak pod prísne stanovenými požiadavkami, ktoré treba dodržiavať. Vyplnenie čestného vyhlásenia patrí medzi kľúčové podmienky.

Poznávacia cesta Srí Lankou s hotelmi, letenkami a sprievodcom 1389 €

Opakom je Čierna Hora, ktorá otvára svoje hranice bez akýchkoľvek obmedzení. Pri vstupe do krajiny nie je potrebné preukázať sa žiadnym testom a ani nič podobné.

Dovolenka v Čiernej Hore? Tu je 10 najlepších pláží v Čiernej Hore

Cestovanie je naozaj záľubou mnohých ľudí, avšak v momentálnej situácii by to určite stálo za zamyslenie. Nepodceňujme svoje zdravie a neohrozujme zdravie iných.

Prečo nás cestovanie robí šťastnými? | eduworld.sk

Zdroj: aktuality.sk|Foto: pelipecky.sk