Juraj Slafkovský vynechal tri zápasy z dôvodu poraneného zápästia. Na ľad sa vrátil so športovým nasadením a s chuťou vyhrávať. Mladý hokejista ukázal, prečo je tohtoročnou jednotkou draftu.

Slovenská a aktuálne najznámejšia hokejová hviezda Juraj Slafkovský sa v noci opäť ukázala na ľade. Predzápasové analýzy a klebety hovorili, že sa predvedie vo vyťažovanejšej formácií, čo sa nakoniec nepotvrdilo. Tréner Martin St. Louis opäť zaradil Slafkovského do štvrtého útoku s centrom Jakom Evansom a krídelníkom Mikom Pezzettom.

Novinkou však bolo nasadenie do druhej presilovkovej formácie. Tréner Montrealu sa v tejto sezóne nemôže pochváliť dobrou štatistikou v hre v početnej prevahe, keďže jeho tím využil doposiaľ len jednu z dvadsaťpäť možností na skórovanie v početnej výhode.

Všetko však v noci zo soboty na nedeľu zmenil Juraj Slafkovský a ukončil tak trápenie Montrealu. Exportnou bombou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a mohol tak po trojzápasovej odmlke opäť zdvihnúť ruky nad hlavu. Pozrite si jeho zásah v zápase proti St. Louis Blues, ktorý jeho Montreal dotiahol do víťazného konca v pomere 7:4.

Čítajte tiež:

Zdroj: Twitter, redakcia ČoJee!?