Úrady vykonali raziu v kostole enteogénnych rastlín Zide Door a zaistili hotovosť vo výške 200 000 dolárov a jeho pokladnicu a psilocybín.

Kde inde by ste našli „kanabisový kostol“ v USA ako v Kalifornii? Kostol entheogénnych rastlín Zide Door v Oaklande fungoval ako útočisko pre nasledovníkov, ktorí sa zhromažďovali a fungovali na účinkoch konope.

Marihuana naša každodenná…

Niekoľko „kanabisových zborov“, ako je Zide Door, sa v posledných rokoch objavilo okolo kalifornského zálivu v dôsledku uvoľnených zákonov týkajúcich sa marihuany. Zide Door bol však jediný z týchto kostolov, ktorý počas svojich „bohoslužieb“ distribuoval psilocybín – inak známy ako kúzelné huby.

Polícia vykonala raziu v kostole koncom augusta 2020 a zaistila hotovosť vo výške 200 000 dolárov, ako aj uloženú zásobu kanabisu a psychedelických „shroomov“. Zatknutý nebol nikto.

Zdroj: healthline.com

Zastrašovacia technika?

Dave Hodges, zakladateľ cirkvi, ktorý slúži aj ako kazateľ, odsúdil raziu v Oaklande. „Myslím, že v Oaklande sa nič iné nedeje,“ povedal Hodges. „Určite išlo o zastrašovaciu techniku.“ Zákon o náboženskej slobode, na ktorý sa odvoláva Hodges, je pravdepodobne zákon o obnovení náboženskej slobody z roku 1993, ktorý poskytuje ochranu náboženským praktikám. Tie zahŕňajú používanie rastlín alebo iných bylín, ktoré vyvolávajú psychedelické účinky.

Takéto náboženstvá sa zvyčajne spájajú so starodávnymi domorodými praktikami, napríklad s použitím peyotu, ktorý obsahuje zakázanú látku meskalín. Indiánske kultúry túto látku už desaťročia legálne používajú počas svojich rituálov.

https://www.instagram.com/p/CD94ULBBWmt/?utm_source=ig_web_copy_link