Ako je učenie efektívnejšie? Preferujete školské publikácie či odborné časopisy zamerané na praktické využitie? Otázky, s ktorými sa v súčasnosti stretávame pomerne často. Otázka školstva a učenia nikdy nebola jednoznačná.

učenie sa

Dúfate, že sa raz stanete uznávanými učiteľmi? Ak áno, mali by ste vedieť, že pre štúdium nie sú najvyhnutnejšie len publikácie. Videli ste niekedy odborné časopisy, ktoré sa zaoberajú problematikou školstva? Ak áno tak ste si určite všimli ich úžasné rozpracovanie či zaujímavé príbehy žiakov. Tí, ktorí sa s takýmito časopismi ešte nemali možnosť stretnúť, nevadí.

Na vysokých školách dominuje pasívne vyučovanie – Denník N

Predstavím Vám najzákladnejšie odborné pedagogické časopisy, ktoré určite stoja za prečítanie. Vo Vašej profesii Vám určite podajú pomocnú ruku a zodpovedajú všetky Vaše otázky.

Časopis KOMENSKÝ

Pedagogický časopis Komenský je určený predovšetkým učiteľom základných škôl, študentom učiteľstva, ale aj širokej verejnosti, ktorá má záujem o rozšírenie si vedomostí v sfére problematiky školstva.

Časopis Komenský - Obchodní centrum MU

VYCHOVÁVATEĽ – časopis pedagógov

Pedagogický časopis, ktorý je určený pre pracovníkov družín mládeže a detských a žiackych domovov. Je efektívny pre vychovávateľov základných škôl.

Vychovávateľ 2020/2021 | ARES Distribúcia časopisov

PEDAGOGICKÁ REVUE

Odborný časopis, ktorý zahŕňa teoretické, empirické, prakticko- aplikačné články o problematike školstva. Priespieva k rozvoju pedagogiky a podporných vied o výchove.

Antikvariat u Slimaka. Prvý a najstarší slovensko-český internetový  antikvariát. Second hand book store.

NAŠA ŠKOLA

Odborný metodický časopis, ktorý je určený pre učiteľov materských škôl a 1. stupňa základných škôl.

Naša škola č. 25 – www.15oktobar.edu.rs

PEDAGOGICKÉ ROZHĽADY

Odborno-metodický časopis, ktorý je určený pre školy a školské zariadenia. Vytvára priestor na tvorivé riešenie otázok čo a ako učiť svojich žiakov. Svoju pozornosť venuje aj rôznym národným projektom a zvýrazňuje príklady a vzory správnej praxe.

4-10 - Pedagogické rozhľady - Metodicko-pedagogické centrum

PAIDAGOGOS

Paidagogos je vedecký časopis s verejným prístupom. Poskytuje odborné spektrum pedagogických disciplín v kontexte spoločenských vied.

Paidagogos - časopis pro pedagogiku v souvislostech / Journal of Education  in Contexts

Zdroj: ČoJee!? | Foto: mpc-edu.sk