Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok v Prezidentskom paláci vymenovala nového ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Jána Horeckého. Doteraz bol vedením rezortu školstva dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO).

Ján Horecký pôsobil ako učiteľ matematiky a geografie. Na pozíciu riaditeľa bratislavskej Spojenej školy sv. Františka z Assisi nastúpil v máji 2008 a viedol ju do júla 2020. Manažérske schopnosti v oblasti školstva zúročil aj ako prezident Združenia katolíckych škôl Slovenska (ZKŠS), ktorým bol v rokoch 2011 až 2019. V januári 2021 sa stal manažérom siete škôl Felix.

Prezidentka vymenovala nového ministra školstva Jána Horeckého

Ministri za SaS podali demisie po tom, ako koaliční partneri počas vládnej krízy nenaplnili ich požiadavku na odchod lídra OĽANO Igora Matoviča z vlády. Vládna kríza sa vyostrila pre pretrvávajúce nezhody Matoviča a predsedu SaS Richarda Sulíka.

Nových ministrov hospodárstva, spravodlivosti aj zahraničných vecí a európskych záležitostí vymenovala Čaputová 12. septembra. Kandidát na post šéfa rezortu školstva v tom čase nebol ešte v rámci koalície dohodnutý, vedením bol preto dočasne poverený premiér.

Meno kandidáta na nový post ministra školstva odovzdal prezidentke SR samotný premiér, potvrdila to aj jeho hovorkyňa Ľubica Janíková. Eduard Heger poslal do prezidentského paláca návrh na vymenovanie Horeckého ako ministra školstva ešte minulý týždeň.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR / redakcia | Foto: topky.sk & Tomáš Benedikovič