Źivot je naozaj nevyspytateľný a ľudský mozog tiež. V priebehu svojho života každý jeden z nás prežíval šťastné dni, no určite aj tie menej veselé. Stretli ste sa s dňami, kedy ste sa cítili osamelo, úzkostne a depresia naberala na intenzite? Myslím si, že určite áno. Mnoho z Vás sa ma pýtalo, ako si udržať vlnu šťastia na dlhší čas. Ponúknem Vám recept na šťastný život. Pretože nič nie je krajšie ako úsmev a smiech každý jeden deň nášho života.

Vedci ukazujú, ako vďačnosť doslova mení ľudské srdce a molekulárnu  štruktúru mozgu - Sila vedomia

Keď prežívame pocity smútku, snažíme sa tomu vyhnúť. Existuje mnoho osvedčených odporúčaní na šťastný život. Niekto nedá dopustiť na hudbu, meditáciu či horúci kúpeľ. Iní uprednostňujú šport, návštevu kina či divadla. Na každého však zaberá niečo iné. Ako je to u mňa? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť.

Ako zásobiť náš mozog dopamínom a už nikdy necítiť smútok, stres či  depresiu - Sila vedomia

1. Návrat k hudbe, akú ste počúvali v šťastnom období Vášho života!

Ak cítite úzkosť a smútok, skúste sa vo svojich myšlienkach presunúť do obdobia, kedy ste sa cítili dobre a spokojne. Pokúste sa spomenúť si na žáner hudby akú ste počúvali a pustite si ju opäť. Možno práve hudba Vám zahojí Vaše rany a Vy sa budete cítiť tak vyrovnane a spokojne ako kedysi.

Hudba - Blog Enigma

2. Smiech je liekom na všetko trápenie!

„Keď ti život predkladá dôvody na plač, ukáž mu, že máš tisíc a jeden dovôdov na smiech.” Veľmi pravdivý citát, ktorý vystihuje to, čo je naozaj pravda. Viem, že to možno znie veľmi nepresvedčivo, no v momente, keď máte pocit, že Vám nič nedáva zmysel a plač je to, čo potrebujete, mali by ste sa pousmiať a kráčať ďalej. Smiech je liek, ktorý každého jedného z nás drží pri živote.

Potvrdené: Smiech je najlepším liekom pre myseľ, telo aj dušu človeka |  Diva.sk

3. Nikdy sa nevzdávajte svojich snov! Nikdy!

Je vedecky preukázané, že človek, ktorý má svoje sny a životné ciele, vníma svet úplne iným spôsobom ako ostatní. Svet sa mu zdá veselší, farebnejší, plný rôznych výziev. Ak neviete kam sa v živote podieť ďalej, napíšte si na papier zoznam toho, čo by ste chceli v živote dosiahnuť a aké sny si chcete splniť. Je to dôvod, prečo žiť ďalej a mať veľkú motiváciu na svojej budúcej životnej ceste.

Čo všetko prezradia sny... - Ženské veci

4. Vyhýbajte sa veciam, ktoré Vás oberajú o pocity šťastia!

Nie je žiadnym prekvapením, že v priebehu svojho života sa stretávame aj s nie príliš pozitívnymi zážitkami. Povedzme si úprimne! Načo sa zaťažovať vecami, ktoré v nás vyvolávajú negatívne ohlasy? Treba sa im len vyhýbať a uvidíte, že budete šťastnejší.

Depresia nie je smútok, je to omnoho vážnejší psychický stav | eduworld.sk

Ak robíme všetko preto, aby sme urobili druhých šťastnými, v konečnom dôsledku šťastie prežívame aj my. Keď druhému človeku máme potrebu niečo dať, musíme to najprv mať. A keď to nemáme, tak si to musíme zaobstarať.

Šťastie sa ukrýva v každej z nás | Najmama.sk

Zdroj: eduworld.sk, bohatyotec.sk|Foto: enigma.sk, zdravie.sk