Určite sa k vám už dostalo meno Gabby Petito. Mladú 22-ročnú Američanku vyhlásili za nezvestnú ešte v septembri, o pár dní na to polícia našla jej telo bez známok života. Prípad nádejnej influencerky s napätím sleduje celý svet. Miestne úrady potvrdili, že išlo skutočne o vraždu.

Sympatická plavovláska Gabby Petito sa vybrala na roadtrip so svojím priateľom a zároveň snúbencom Brianom. Spoločné dobrodružstvo po krajine zverejňovala aj na sociálnej sieti. Jej instagram tak zaplavili fotografie z rozličných miest, známych aj neznámych. Dokonalé zábery z ciest sledovalo vyše milión ľudí.

Gabby a Brian s ich minivanom

Bola to láska?

Nie všetko je také krásne, ako sa nám na prvý pohľad zdá. Gabby s Brianom vyzerajú šťastne na fotografiách a videách, ale aká je realita? Dvojica si prechádzala ťažkým obdobím, čelila problémom a nastali medzi nimi vážne komplikácie. Zasahovať musela aj polícia, pretože došlo k fyzickému násiliu. Nikto však, našťastie, nebol ranený. Polícia mladému páru navrhla, aby jednu noc strávili oddelene a oni s tým suhlasili. Viacerí jej followeri sú toho názoru, že už v tom čase (nielen) polícia podcenila situáciu a bolo potrebné zasiahnuť.

Gabby a Brian na cestách
Falošný úsmev a pretvárka

Toxický vzťah, pretvarovanie sa a manipulácia

Okoloidúci svedok zavolal políciu po tom, čo uvidel, ako Brian vylepil facku svojej priateľke a následne ju udrel. Celá situácia bola zaznamenaná a video sa za krátky čas stalo virálnym.

Gabby sa vo videu zmienila, že Brian ju neskutočne stresuje. Jasne vidieť, že je v rozpakoch a nedokáže zastaviť slzy, ktoré jej stekajú po tvári. Brian má zas škrabance na hlave a považuje sa za pravú a jedinú obeť v danom momente. Avšak, ak porovnáme správanie mladého páru, Gabby je veľmi rozhodená a môžeme predpokladať, že Brian jej naháňal strach. Na druhej strane, Brian akoby zažil úľavu a začal vtipkovať s policajtmi. Prečo je Brian tak pokojný? Čo skrýva? Prečo hádže vinu na Gabby? Ako mohla polícia uveriť všetkým tým klamstvám?

Po pár dňoch medzi nimi vybuchla veľká hádka, opäť na verejnosti, tentokrát v reštaurácii Merry Piglets Tex-Mex. Spozoroval ich iný pár, ktorý vypovedal o Brianovom správaní. Bol nahnevaný a drzý, a to ich poriadne desilo. Táto reštaurácia sa pravdepodobne stala posledným miestom, kde ste mohli videť Gabby ešte živú.

Gabby bola zaškrtená

Jej telo našla polícia približne v polovici septembra v kempingovej oblasti na severe Wyomingu neďaleko hraníc Národného parku Grand Teton. Podľa slov koronera Blenta Bluea bola Gabby mŕtva už najmenej 3-4 týždne. Výsledky pitvy zo dňa 12. októbra nakoniec dokázali, že išlo naozaj o vraždu. Gabby zomrela násilnou smrťou, koroner Blue tvrdí, že bola brutálnym spôsobom zaškrtená.

Hlavným podozrivým ostáva naďalej jej priateľ, Brian Laundrie, po ktorom sa akoby zľahla zem a ešte do dnešného dňa po ňom pátra FBI, televízia a dokonca aj obyčajní ľudia na sociálnych sieťach. V súčasnosti patrí Brian medzi najhľadanejšie osoby v USA.

Breaking news

Justice for Gabby

Priaznivci mladej Američanky vytvorili komunitu s názvom Justice for Gabby, ktorá sa zameriavala na jej hľadanie, podporu a pomoc. Snažili sa informovať verejnosť o každom kroku tohto prípadu. Pevne verili, že sa Gabby bezpečne vráti domov, čo sa tak, žiaľ, už nestane.

Komunita zverejňuje aj príspevky na adresu jej priateľa. Tvrdí, že Brian nie je nezvestný, schováva sa. Utekal by nevinný človek pred pravdou? Jeho mlčanlivosť však hovorí za všetko…

#shetouchedtheworld #brightshiningstar #America’sdaughter #wewillnotforgetaboutyou

Spravodlivosť pre Gabby

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: cnn.com & Youtube.com | Foto: Instagram.com & bbc.com | Video: YouTube.com