17. november a pripravené protesty sú opäť tu. Bratislavské policajné jednotky striehnu na každom kroku a sú odhodlané skutočne ku všetkému. Polícia bude mať za cieľ len jedno jediné. Predchádzať konfliktom a chrániť záujmy ľudí. Všetko sa bude snažiť vyriešiť cestou kompromisu a ústupov, samozrejme v primeranej miere.

Policajné jednotky budú priebežne sledovať a monitorovať bezpečnostnú situáciu v hlavnom meste. Komplikácie, ktoré sa vyskytnú sa budú snažiť usmerniť v maximálnej možnej miere. Budú sa snažiť vyvarovať násiliu, no v prípade potreby bude nutnosťou použiť ho. Polícia sa netají tým, že proti výtržníkom budú podnikať akékoľvek radikálne kroky, v prípade potreby aj samotné násilie.

SLEDOVALI SME: Protesty na Slovensku

Protesty, ktoré sa konali minulý rok dopadli skutočne dehonestujúco a mnoho policajtov si odnieslo aj vážnejšie zranenia. Na minuloročnom proteste sa dokonca objavila aj pyrotechnika, ktorá predstavovala pre okoloidúcich veľké nebezpečenstvo. Tento rok bude na všetko prizerané omnoho prísnejšie a nekompromisnejšie.

Demonštrácia v Bratislave sa zvrhla: Museli zasahovať ťažkoodenci! –  galéria | Topky.sk

Zdroj: domov.sme.sk|Foto: spravy.pravda.sk