Určite ste sa už v živote stretli s tým, že ste mali odlišný názor ako druhá strana. Stáva sa to pomerne často. Niektorí ľudia to vnímajú flegmatickým spôsobom, no existujú aj jedinci, ktorí sa nad celou situáciou trápia a môže to mať negatívny dopad na ich duševné zdravie.

Témou duševného zdravia sa už istý čas zaoberám aj ja, keďže som si nepríjemnými životnými situáciami prešla. Spadám do skupinky ľudí, ktorí to však nevnímajú spôsobom: jedným uchom dnu a druhým von. Práve naopak! Som osoba veľmi citlivá a práve to je dôvod, prečo si všetko beriem príliš k srdcu. Na jednej strane je citlivosť vlastnosť veľmi dôležitá, no na druhej ak ste príliš precitlivení a všetko vnímate vážne, môže to mať negatívny dopad aj na vašu osobnosť. Ja som si týmto prešla.

Psychológ Martin Pospíchal: Myšlienky ovplyvňujú psychiku, hormonálny i  imunitný systém

Prišlo obdobie, kedy okolití ľudia nevnímali fakt, že som dospelá a že chcem žiť život podľa vlastných predstáv. Na tomto základe prišli hádky a ostrá výmena názorov. Veľmi som sa nad tým trápila a trápim sa doteraz. Keď to máte raz v sebe, len ťažko to zmeniť! Zmena je však život!

Zmena životného štýlu: ako môže pomôcť a v čom spočíva? (1.)

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: eduworld.sk