Skladbu Zima na saniach naspieval Michal Dočolomanský v roku 1977. Po prvýkrát sa na nosičoch objavila až o dva roky neskôr. Od tej doby vyšlo viacero verzií, tohtoročnú pripravil slovenský DJ a producent Robert Burian. Potešil nás rovno dvoma verziami určenými pre rádiá a pre tanečné parkety.

Počas roka stihol Burian zremixovať hity V období dažďa od Mariky Gombitovej či S úsmevom od Karola Duchoňa. Na záver roka 2021 si nechal absolútnu zimnú klasiku.

Aj s ohľadom na náročnosť prípravy prichádza remix krátko pred Vianocami. Cieľom DJ-a bolo to, aby sme si po vypočutí tejto skladby zaspomínali na bezstarostné detské časy.

,,Zima je jedným z mojich obľúbených ročných období. Vždy mi premieta film z čias, keď som bol ešte dieťa a tešil som sa už len z toho, že napadol sneh. Tešil som sa, že je všetko krásne biele a jediné, čo som mal na starosti, bolo vytiahnuť si sánky a vychutnať si úžasný detský svet, na ktorý budem vždy rád spomínať,“ povedal Robert Burian.

Rádio remix

,,K tomuto obdobiu v mojom živote sa viažu ale aj spomienky na pesničky, ktoré poznáme snáď všetci. Ja som úprimne rád, že ich zložili legendy slovenskej populárnej hudby. Každá z týchto skladieb, ktorá vznikla v minulom storočí, bola jedinečná. Tým, že ja doslova zbožňujem ten magický zážitok, ktorý mi tieto skladby zakaždým prinášajú, som sa rozhodol pripomínať ich v podobe remixov všetkým generáciám,“ dodal.

DJ Robert Burian

Legendárna bigbandová skladba s detským zborom patrí do kategórie, ktoré sú pre Roberta Buriana na jednej strane veľkou radosťou, na druhej je to jedna z najnáročnejších remixových prác, akú si možno predstaviť.

,,Bigband je špecifický v tom, že každý jeden tón každého jedného nástroja musím pochopiť a spracovať tak, aby výsledok bol prejavom úcty voči pôvodným autorom Pavlovi Zelenayovi a Tomášovi Janovicovi,“ vysvetľuje producent.

Tanečný remix

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj & Foto: TS Andrea Čurná z WooWoo.sk | Video: YouTube