Tímea Šagátová má 20 rokov a je študentkou na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Študuje oblasť medzinárodných vzťahov a diplomácie. Inteligentné a múdre dievča, ktoré sa vyzná v oblasti najmodernejšej hudby nám prezradilo, na aký žáner hudby nedá dopustiť.

Rozhovor s Tímeou mi samotnej rozšíril obzor a usvedčil ma v tom, že aj hudbu ktorú nemusím, dokáže robiť s človekom veľké divy. V neposlednom rade by som chcela podotknúť, že rozhovor s Tímeou som si veľmi užila, keďže nie sme len kamarátky, ale aj nerozlučné sesternice.

1. Čo pre teba hudba znamená?

Hudba je život. Za akýchkoľvek okolností prispeje k zlepšeniu mojej nálady. Keď sa nudím a neviem čo robiť, hudba je tým najlepším spoločníkom. Kto hovorí, že hudba bráni v plnení si povinností sa mýli. Hudba mi dokáže napomôcť pri varení aj pri iných činnostiach. Ihneď ako prídem zo školy domov, zapínam hudbu a podlaha praská od tancovania.

Mladí ľudia majú radšej hudbu zo 70. až 90.-tych rokov, než súčasné hity,  hovoria vedci - Lalala.sk

2. Aký žáner hudby počúvaš najčastejšie?

Počúvam z každej šálky niečo. Najčastejšie však počúvam pop, Tropical House a nepohŕdam ani slovenským rapom.

Música pop década de los 90 🎙️ for Android - APK Download

3. Aké pocity v tebe hudba vyvoláva?

To je ťažká otázka, na ktorú by som odpovedala veľmi stručne a výstižne. Pocity sa neustále menia a všetko záleží od druhu hudby, akú počúvam.

Hudba a psychika - Astrohled - Kartáři a Astrologové jen pro Vás!

4. Keď prežívajú ľudia smútok siahajú po tragických a smútočných piesňach. Akú hudbu počúvaš v ťažkých situáciách ty?

V náročných životných situáciách sa zameriavam skôr na motivačnú hudbu, ktorá mi dodáva síl do nasledujúcich dní. Možno si pustím dve smutné piesne, no potom sa zameriavam už len na tie veselšie tóny.

S hudbou rádi pracujeme nebo cvičíme – víte ale, co dělá s naším mozkem?

5. Považuješ sa za ženu, ktorej srdce bije pre folklór a ľudovú nôtu?

Tak táto otázka ma naozaj dostala. Aká otázka, taká odpoveď. Ľudové piesne si púšťam v situáciách, v ktorých nie som tak celkom triezva, ale to ste nepočuli. Keď si to však moja nálada vyžaduje, nemám problém ani s ľudovými piesňami.

Slovenské ľudovky Železiara znejú vo Švajčiarsku - Hudba - Kultúra -  Pravda.sk

6. Chcela by si zavítať v budúcnosti na koncert nejakej netradičnej kapely?

Odpoveď je celkom jasná. V momentálnej situácii by som privítala akýkoľvek koncert či festival, ktorý by všetkým spestril pohľad na život. Bola by som vďačná aj za obyčajného DJ, ktorý by hral piesne podľa vlastného výberu. V momentálnej situácii by som brala všetko.

Akcie & Festivaly | Red Bull

7. Vidíš potenciál v počúvaní seriálových piesní?

Áno, vidím potenciál aj v seriálových piesňach. Ak ste mali obľúbený seriál, ktorý Vás chytil za srdce, o to viac zbožňujete danú pieseň. Ja zbožňujem seriál La casa de papel, v ktorom zohrávala pieseň Bella Ciao dôležité postavenie. Text tejto piesne viem dokonca úplne naspamäť napriek tomu, že nie je v mojom rodnom jazyku.

8. Aká je tvoja obľúbená hudobná skupina?

Obľúbenú hudobnú skupinu nemám, avšak podľa nálady počúvam naozaj všetko. Milujem The Neighbourhood, Lana Del Rey, Dua Lipa, Ariana Grande a mnoho ďalších. Nehovorí sa nadarmo, že hudba je liekom na trápenie duše.

Zdroj: cojee!?|Foto: kultura.pravda.sk, forbes.cz|Video: YouTube.com