Kórejská vlna aj naďalej naberá popularitu po celom svete, pretože MONSTA X, (G)I-DLE, Enhypen a NCT Dream sú prvými skupinami, ktoré vystúpia na najväčšom európskom K-Pop festivale, KPOP FLEX.

KPOP FLEX odštartuje v sobotu 14. mája 2022 vo frankfurtskom parku Deutsche Bank Park. Na štadióne sa ukáže 44 000 fanúšikov, aby zahliadli svojich obľúbených idolov, pričom ešte ostáva predstaviť troch ďalších vystupujúcich.

monsta x

Šesť členov MONSTA X vzniklo prostredníctvom kórejského programu reality TVS. Sú známi svojimi jedinečne agresívnymi spevmi v štýle rapu a napínavými elektronickými nástrojmi. Od debutu v roku 2015 ich oddaní fanúšikovia naďalej medzinárodne rástli.

Medzitým (G)I-DLE, ktoré debutovali v roku 2018 pod Cube Entertainment, sa v súčasnosti radí medzi jednu z najpopulárnejších k-popových dievčenských skupín v Kórei. Nedávno vyhrali „Najlepší výkon“ na 2021 Seoul Music Awards.

 (G)I-DLE

Juhokórejská hudba je svetovo najrýchlejšie rastúcou hudbou na trhu. KPOP.FLEX, prvé podujatie svojho druhu v Európe, má za cieľ urobiť to isté ako súčasť päťročného plánu špecificky zameraného na tento kontinent.

NCT Dream, ktorí sa pridali k Monsta X a G.Idle ako potvrdení účinkujúci, vystupujú od roku 2016. Doteraz vydali šesť singlov, štyri EP a jeden štúdiový album.

kpop flex: nct dream

Sú tiež prvým a jediným ázijským umelcom, ktorý sa objavil na zozname Billboardu „21 pod 21“.

Enhypen je sedemčlenná skupina, ktorá vznikla počas speváckej súťaže I-Land v roku 2020. Vydali dve EP, štyri single a jeden štúdiový album. Kapela tiež vyhrala niekoľko hudobných vystúpení na Show Champion a Music Bank.

kpop flex: enhypen

Festival odštartuje hudobnú sezónu vo frankfurtskom Deutsche Bank Park, ktorý má vypredané už tri termíny pre Coldplay a dva pre Eda Sheerana neskôr v tomto roku.

Lístky sa začali predávať v piatok 10. decembra a po vyhlásení nového interpreta sa sprístupnia vždy ďalšie. Tie sa však vždy vypredajú za neskutočne krátky čas.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: thekrazemag.com | Foto: pinterest, deutschebankpark