Desiatky miliónov zhliadnutí na YouTube a streamovacích platformách, ale aj koncerty po celej Európe vrátane Francúzska, Talianska, Poľska, Bulharska či Ruska. To všetko už má za sebou energické elektro-popové duo Shanguy!

Okrem vlastných skladieb má toto francúzsko-talianske duo na konte exkluzívnu spoluprácu, ako sú Paolo Pellegrino, Mark Neve alebo DJ duo Marnik. DJ NRD1 a Shady tvoriaci hudobné zoskupenie Shanguy sa hlásia so svojím horúcim singlom „Lava“, ktorý odštartoval ich hudobný rok 2022.

Skupina Shanguy je na hudobnej scéne už od roku 2017. Majú za sebou veľa úspechov, ale tento rok so svojou novou skladbou „Lava“ otvárajú ďalšiu éru. Shanguy má na svedomí už niekoľko hitov, ktorými na seba predtým stiahli značnú pozornosť a úspešne sa katapultovali na popredné priečky európskych hitparád a rádií. Novinke „Lava“ táto hudobná formácia opäť dodala chytľavý refrén a podmanivou tanečnou atmosférou je ideálna na odštartovanie letných festivalov.

Experimentujú s niekoľkými žánrami naraz

Shanguy svojím farebným a vyzývavým prevedením dobýjajú hudobný svet internetu pri každom zverejnení novej piesne. Svedčia o tom cez desiatky miliónov zhliadnutí na YouTube a streamovacích platformách. Rovnako ako rozmanité sú národnostné korene tohto dua, tak pestrá je ich tvorba. Skupina rada experimentuje hneď s niekoľkými žánrami naraz, a tým si utvára svoj osobitý rukopis a originálnu hudbu. Medzi elektro/housové prvky s dávkou tanečného popu sa neboja miešať napríklad európsky tradičný folk alebo reggae.

Dvojica odohrala už niekoľko vystúpení po Európe, od Francúzska až po Rusko. Ich stúpajúci úspech podčiarkujú aj zlaté a platinové ocenenia. Stále miesto medzi päťdesiatimi najvyhľadávanejšími skladbami cez aplikáciu Shazam si držala aj skladba „La Louze“.

Čo má skupina Shanguy spoločné s našou krajinou?

Okrem ich doterajších úspechov si pripísali ďalší, a to aj vďaka Slovensku. Ruka Hore ako multižánrová hudobná platforma neustále podporuje domácich i českých umelcov, ale taktiež prináša aj tie najlepšie hudobné projekty, merche a kvalitnú digitálnu distribúciu.

,,Sme nesmierne radi, že nám táto zahraničná skupina prejavila dôveru v rámci digitálnej distribúcie. Podarilo sa nám so skupinou a s ich aktuálnym singlom Lava dostať aj na Spotify do playlistu NEW MUSIC FRIDAY NORWAY a takto pokryť ďalší, väčší hudobný trh, keďže Nórsko je ôsma najväčšia krajina v Európe,“ povedal Tomáš Muška (Digital Music Distribution & YouTube na Ruka Hore).

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: PR/Brand manažér Jana Trellová & rukahore.sk | Foto: Instagram.com | Video: YouTube

Reklama