Nie je žiadnym tajomstvom ak poviem, že svet je plný rôznych ľudí. Každý z nás je inej povahy, každému sa páči niečo iné a každý uprednostňuje iné životné hodnoty. Myslíte si, že existuje človek, s ktorým si nemáte čo povedať? To som si myslela do poslednej chvíle aj ja. V zlomku sekundy som však veľmi rýchlo pochopila, že som sa mýlila.

Nie nadarmo sa hovorí, že škola spája ľudí. Nie je to žiaden mýtus, je to skutočná realita. Pred pár dňami som absolvovala hodinu, ktorá bola zameraná na spoznávanie, lepšiu schopnosť komunikácie a kooperácie. V našej skupinke psychológov sa nachádza mnoho šikovných psychologičiek, ktoré sa mi však vôbec nepodobajú. Napriek tomu, že sme skutočne zohratý kolektív, nájdu sa medzi nami aj také, s ktorými spoločnú reč nadviazať skutočne nedokážem.

Neverbálna komunikácia – naučte sa čítať medzi riadkami | tickpo.zoznam.sk

Tento týždeň sa však všetko nieslo v úplne inom duchu. Rôzne spoločné aktivity, ktoré pre nás pripravila pani profersorka skutočne smerovali k lepšiemu poznaniu a spolupráci. Na dlhšiu dobu som sa cítila ako v najlepšom kolektíve na svete. Zábava, smiech, iniciatívnosť, prosociálnosť a empatia! Tak by som to asi celé opísala. Som toho názoru, že na svete nie je nič dôležitejšie ako pozitívne medziľudské vzťahy, pretože aj to je koniec- koncov základ jestvovania vo svete.

Komunikácia – kľúč k spokojnosti a dobrým vzťahom | Zisk manažment

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: ezisk.sk