Existuje neskutočné množstvo piesní rôznych žánrov, na ktoré sa dá tancovať, ale na druhej strane je len zopár takých, v ktorých speváci odhalia aj svoje tanečné zručnosti. Pripravili sme si pre vás zoznam najchytľavejších tanečných kreácií posledných rokov, ktoré dobyli internet.

Queen – We Will Rock You

Slávnu pieseň We will rock you od britskej rockovej skupiny Queen musíte isto poznať. Síce sa v nej veľa netancuje, ale každý, kto si vypočuje prvý tón skladby, dobre vie, že treba dvakrát dupnúť nohou a raz zatlieskať. Cítite ten rytmus?

Village People – YMCA

Kedysi na tejto piesni fičala staršia generácia, ale musíme uznať, že je veľmi známa aj medzi mladými ľuďmi. Dodnes si pamätám, ako som sa snažila ukázať všetky štyri písmená, no nikdy som to nestihla. V roku 2009 zapísali tanec do Guinessovej knihy rekordov, keď ho v Texase naraz tancovalo 44 000 ľudí. Vypočujte si túto chytľavú disco vypaľovačku aj vy a vykročte do dnešného dňa s rozcvičkou rúk v podobe YMCA!

Michael Jackson – Thriller

Michael Jackson a jeho doprovod odviedli skvelú prácu v tomto klipe. Ich tanečné pohyby sa stali doslova nákazlivými, a to nebude len tým, že vystupujú ako zombíci. My sme si napríklad túto choreografiu požičali na program na stužkovú, rovnaké tanečné kreácie môžete vidieť dokonca aj vo filme Cez noc tridsiatničkou (13 Going on 30).

Bill Medley ft. Jennifer Warnes – The Time Of My Life

Pieseň The time of my life je známa predovšetkým z filmu Hriešny tanec (Dirty Dancing). Od vydania tejto romantickej skladby sa každý zaľúbený pár snaží napodobniť záverečný tanec hercov Patricka Swayzeho a Jennifer Grey. Dnes sú ich tanečné pohyby súčasťou takmer každej svadby.

Los Del Rio – Macarena

Macarena. Pre niekoho super skladba, pre mňa neznesiteľná pieseň! Vedeli ste, že sa pôvodne volala Magdalena? Každopádne si tento španielsky tanec podmanil celý svet! V súčasnosti sa zvyčajne tancuje na rôznych zábavných podujatiach, napríklad karnevaloch. Tak čo, pamätáte si ešte kroky?

Las Ketchup – The Ketchup Song (Asereje)

Asereje som tancovala ešte ako malá a popritom som hovorila náhodné slová. Znelo to skoro ako originál. Musíme uznať, že táto pieseň jednoducho nikdy nezanikne a bude sa prenášať z generácie na generáciu. Veď kto by už nepoznal tanečné pohyby Asereje?

Beyoncé – Single Ladies (Put a Ring on It)

Všetky single dievčatá môžu tancovať ako Beyoncé. Atraktívna Američanka je nielen dobrou speváčkou, ale výborne ovláda aj oblasť tanca. Jej tanečné pohyby brutálne napodobnil aj Filip Jankovič z projektu Česko Slovensko má talent (2015), ktorý sa predviedol v opätkoch!

Shakira – Waka Waka (This Time for Africa) 

Veselá pieseň Waka Waka sa stala hymnou pre Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2010 v Juhoafrickej republike. Pri tejto skladbe sa rozhodne nedá sedieť a ten rytmus vás donúti tancovať a krútiť bokmi ako Shakira.

PSY – Gangnam style

Juhokórejský spevák sa objavil z ničoho nič, ale obrovskú popularitu si získal veľmi rýchlo! Videoklip Gangnam style dosiahol ako prvý v histórii jednu miliardu zhliadnutí na portáli YouTube. Zaujímavosťou je, že hudobník strávil až 30 nocí vytváraním tanečných pohybov. Za toľko nocí sme očakávali niečo viac, ale očividne to stačilo natoľko, že ho dnes napodobňuje celý svet.

Mark Ronson ft. Bruno Mars – Uptown Funk

Neviem prečo, ale tento štýl tanca sa mi hodí k flegmatikom. Ak počúvam hudobnú stanicu MTV, už pri prvých sekundách viem rozoznať, že ide o Uptown Funk. Je to presne ten typ skladby, ktorá vás prinúti spievať a tancovať zároveň!

Black Eyed Peas ft. Shakira – Girl like me

Novinka, ktorá si získala každého milovníka hudby. Shakira v novom klipe s názvom Girl like me predviedla tanec, ktorým ovládla nielen YouTube, ale aj Instagram a TikTok. Priznajte sa, kto z vás sa už naučil tanečné kroky?

Zdroj: ČoJee!? | Video: YouTube