Poznáte ten pocit, keď v neskorých nočných hodinách scrollujete Instagram alebo YouTube? Ja áno! Keď som sa prehrabávala v rôznych videách od výmyslu sveta, narazila som na štyroch talentovaných chalanov, ktorí mi až do dnešného dňa spestrujú život!

Francúzska skupina BERYWAM vyniká svojou jedinečnosťou vo svete modernej hudby. V súčasnosti má táto chlapčenská crew štyroch členov, ktorými sú Beatness, Rythmind, Wawad a Beasty. Bývalým členom je MB14. Skupina bola založená v roku 2015 a jej názov vznikol na základe prvých písmen každého člena.

Chalani si ihneď dokážu získať publikum, a to bez použitia hudobných nástrojov. Ako? Jednoduchá odpoveď. Majú talent na napodobňovanie zvukov, tónov a všetkého, čo sa týka hudby. Venujú sa totiž beatboxu a musím uznať, že to vedia poriadne roztočiť!

Ako som už spomínala, vynikajú z davu. Nie sú to obyčajní beatboxeri, ktorí vydávajú kadejaké zvuky, ale do svojich vystúpení dávajú srdce a takú energiu, že vás doslova roztancujú! Dôkazom je aj ich účasť v šou America’s Got Talent, kde som na nich po prvýkrát natrafila. Simon Cowell bol z ich výkonu unesený a priznal, že takýmto tempom pripravia DJ-ov o prácu.

Standing ovation jednoznačne zaslúžený!

Nie sú to žiadni amatéri!

Títo štyria chalani si ma okamžite získali a začala som sa o ich tvorbu viac zaujímať. Vysvitlo, že vo svojej brandži sú špičkou! V roku 2016 vyhrali French Beatbox Championship a v roku 2018 sa stali víťazmi v Beatbox Battle World Championship v kategórii najlepšia skupina.

Berywam má za sebou už niekoľko vypredaných koncertov a budúci rok má v pláne aj turné po celom Francúzsku, ak im to, samozrejme, súčasná situácia dovolí.

Pandémia ich nezastavila!

Koronavírus nečakane ovplyvnil aj život umelcov tým, že sa zrušili koncerty a akcie po celom svete. Berywam však vymysleli spôsob, ako zostať aj naďalej v kontakte so svojimi fanúšikmi. Prostredníctvom Instagramu im každý týždeň dopriali menšiu ochutnávku známych skladieb, ktoré poňali podľa seba. Aby do toho zapojili aj fanúšikov, rozhodli sa, že práve oni im budú navrhovať skladby do komentárov.

Na ich profile si môžete vypočuť piesne ako Heading Home (Alan Walker), Break My Heart (Dua Lipa) alebo In Your Eyes (The Weeknd). Pieseň It Wasn’t Me od Shaggyho zaujala aj samotného autora skladby, ktorý sa im napokon ozval.

https://www.instagram.com/p/B_AlmsbKBJ2/

Samozrejme, využili aj dosť populárnu aplikáciu TikTok. Musím povedať, že tam to rozbalili oveľa lepšie ako na Instagrame! Presvedčte sa sami na nižšie uvedenom videu.

Podobné podarené kúsky nájdete aj na týchto odkazoch:
https://www.instagram.com/p/CF2N2XCibQc/
https://www.instagram.com/p/CFmgADEC_Je/
https://www.instagram.com/p/CGKmHMZCB0h/

https://www.instagram.com/p/CFhuYt5C4Ai/

Ani cover verzie nie sú na zahodenie

Tieto covery vznikli za čias, keď ešte tvorili skupinu s bývalým členom MB14. Nasledujúce piesne doslova vybombili a dokonca ich podali aj v rôznych hudobných žánroch. Stojí to za pozretie!

V prvom videoklipe urobili mix Eminemových skladieb. Určite poznáte pieseň Rap God. Je dosť ťažká a rýchla pre anglicky hovoriach ľudí, ale pre francúzskeho beatboxera to bola hračka! Klobúk dole!

Slávna pieseň Havana podaná v piatich žánroch hudby! Pomaly lepšie ako originál, no nie?

Čo hovoríte na ich prvý singel?

Zdroj: ČoJee!? | Foto: Instagram.com | Video: YouTube & Instagram.com