Covid automat sa mení týždeň čo týždeň a vykazuje výrazný vplyv aj v oblasti školstva. Kto by si len bol pomyslel, že svet sa bude musieť riadiť farbami a podľa nich sa aj správať. Je to smutné, no mnoho študentov vysokých škôl bolo nútených prerušiť štúdium. Je to adekvátne a primerané súčasnej situácií?

Vysokoškolské štúdium sa pomaly začalo a študentov pribúda na internátoch stále čoraz viac. Mestá sa pomaly zaplnili novými, mladými tvárami. Otázka však znie: dokedy? Pravda je taká, že hoci prešiel ešte len prvý týždeň prednáškového obdobia, už teraz poznám mnoho ľudí, ktorí skončili so štúdiom. Najskôr som to nevedela pochopiť, no s odstupom času mám na všetko úplne iný pohľad.

Povinnosti študenta vysokej školy po ukončení štúdia

Je len otázkou času, kedy sa študenti budú musieť preukázať buď certifikátom o očkovaní alebo negatívnym testom nie starším ako 48 hodín. Problém je však v tom, že takýto test sa pohybuje v rozmedzí od 5- 15 eur, čo je pre študentov vysokej školy skutočne nehoráznou čiastkou. Sama neviem, čo urobím, keď sa v takejto nepríjemnej situácií ocitnem aj ja. Jedno však viem: tých, ktorí odstúpili od štúdia úplne chápem a aj podporujem.

Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov  za celoplošné testovanie - Webnoviny.sk

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: webnoviny.sk