V týchto dňoch mal prebiehať festival v Cannes, avšak kvôli šíriacemu sa koronavírusu sa tohtoročný festival neuskutoční. Najprv sa zrušila najslávnejšia módna udalosť roka spojená s umením zvaná Met Gala. A teraz sa nekoná ani Medzinárodný filmový festival vo francúzskom meste Cannes!

História tohto festivalu siaha do roku 1946, kedy sa konal úplne prvý ročník. Zakladateľom festivalu je Jean Zay. Tak to vyzerá, že svetové hviezdy sa v roku 2020 neobjavia na červenom koberci. S tým prídeme aj o unikátnu príležitosť na to, aby sme zažili ďalšiu fantastickú prehliadku nádherných šiat, ktorá je tu s nami rok čo rok.

Filmový festival v Cannes patrí medzi legendárne európske kultúrne podujatia. Na tieto dni plné kvalitných umeleckých diel sa teší každý filmový fanúšik. Napriek tomu museli organizátori dospieť k zásadnému rozhodnutiu. Kvôli vysokému riziku šírenia vírusu COVID-19 sa rozhodli neotvoriť festivalové brány. Všetko sa presúva až na budúci rok!

Online festival

V podobnej situácii sa nachádza aj ďalších 19 filmových festivalov. Ich organizátori napriek tomu túžili poskytnúť filmovým fanúšikom aspoň nejaký kultúrny zážitok. Preto prišli s nápadom využiť možnosti virtuálneho sveta a rozhodli sa zorganizovať jeden spoločný online festival, ktorý ponesie meno We Are One: A Global Film Festival. Jeho začiatok je naplánovaný na 29. mája, trvať bude desať dní a budete si to môcť pozrieť prostredníctvom Youtube kanála.

Zdroj: diva.sk | Video: YouTube | Foto: tumblr.com