Nie nadarmo sa hovorí, že peniaze vládnu svetom a menia ľudí na nepoznanie. V súčasnosti pribúda neustále čoraz viac rôznorodých povolaní, za pomoci ktorých ľudia živia svoje rodiny. Každé povolanie je však ohodnotené po finančnej stránke inak. Ktoré povolania sa právom umiestnili na rebríčku najlepšie finančne ohodnotených?

FYZIOTERAPEUT

Nie je žiadnym tajomstvom ak poviem, že profesionálni športovci sú v Európe platení skutočne chválitebne. Má to však aj svoj háčik. Časté zranenia v športovej oblasti nie sú žiadnym prekvapením. Práve tu nastupuje rola fyzioterapeuta do obehu, ktorá si plní svoje povinnosti skutočne zodpovedne. Priemerný plat fyzioterapeuta sa v Amerike pohybuje od 53 812 USD do 84 559 USD ročne. Na Slovensku je to okolo 768 eur mesačne. Táto profesia nie je vôbec jednoduchá, no ak človeka naozaj napĺňa, je to to najkrajšie, čo môže človek vykonávať.

Mobilný Fyzioterapeut . Rehabilitácia u vás doma.

IT ANALYTIK

Počítače a online komunikácia vládnu svetom stále čoraz častejšie, predovšetkým v poslednom období. Bez mobilu či počítača sa dnes z domu rozhodne ani nepohnete. Ľudia na pozícií It analytika sa skutočne nemajú za čo hanbiť. Ich priemerný plat na Slovensku sa pohybuje okolo 1954 eur mesačne, čo je naozaj neuveriteľná suma. Nič však nie je zadarmo. Táto profesia si častokrát vyžaduje aj prácu po nociach, čo skutočne nie je jednoduché.

Dutch Analytics Office Photos | Glassdoor

STROJNÝ INŽINIER

Mechanizmy a stroje tu boli vždy a aj naďalej sú. Ak sa vyznáš v rôznych strojných prístrojoch a máš k nim blízky vzťah, neváhaj a zamestnaj sa v tejto oblasti. 1259 je priemerný mesačný plat človeka na Slovensku pracujúceho v tejto mechanickej oblasti.

Profesie: 10 povolaní, ktoré sú platené najlepšie | TOPdesať

VETERINÁR

Domáceho maznáčika má v dnešnej dobe každá druhá rodina na svete. Hoci tento tvor nie je človekom, taktiež si vyžaduje veľkú pozornosť a pravidelnú lekársku starostlivosť. Ľudia na pozícií veterinára, ktorí majú k zvieratkám blízky a láskyplný vzťah sa taktiež nemajú na čo sťažovať. Okrem toho, že pomáhajú svojim zvieracím pacientom, mesačne zarábajú v priemere okolo 947 eur.

Veterinárna ambulancia | MVDr. Ivana Opátová, MVDr. Jozef Opát CSc. | Úvod

SOFTVÉROVÝ VÝVOJÁR

Niet najmenších pochýb o tom, že človek v pozícií softvérového vývojára patrí medzi top najlepšie platených povolaní. Nie je tomu divu. Takýto typ človeka sa veľmi rýchlo môže zmeniť na umelca, režiséra či nebodaj hudobníka. Na to všetko mu stačí len dobrý a kvalitný počítač. Práve tento neuveriteľný a moderný prístroj mu umožní mesačne zbohatnúť o 2000 eur, čo je naozaj veľmi sympatická cena v súčasnom jestvovaní ľudskej populácie.

Najlepšie sa majú ITčkári: Informatici na Slovensku zarobia o 40 % viac,  ako je priemer! Fotografia č.1

PRÁVNIK

Profesia v súčasnosti veľmi obľúbená, no v neposlednom rade aj žiadaná predovšetkým mladými ľuďmi. Hoci si na začiatku tejto cesty vyžaduje mnoho investícií a peňazí, všetko sa človeku vráti dvojnásobne. Samozrejme len v tom prípade, ak si ide neustále za cieľom a nenechá sa odradiť prekážkami, ktoré ho na ceste životom postretnú. Človek na pozícií právnika zarába mesačne v priemere od 1432 eur.

Kdo je to (právní) zástupce a jaký rozdíl je mezi právníkem a advokátem? |  AZ LEGAL

ZUBÁR

Oblasť lekárov a doktorov sa považuje za najťažšie povolanie vôbec. Záchrana ľudských životov je v živote jasným a písaným pravidlom. Zubári v pravom slova zmysle, ktorí sa v svojej práci skutočne vidia a dokonale odvádzajú svoju prácu, si dokážu mesačne skutočne krásne finančne prilepšiť. Človek na pozícií zubára zarába okolo 1448 eur mesačne. Všetko sa samozrejme odvíja aj od rokov jeho praxe a pôsobenia v tejto nie ľahkej oblasti.

8 vecí, ktoré o vás odhalí zubár pohľadom do vašich úst - ZDRAVIE.sk

Zdroj: ČoJee!?, topdesat.sk| Foto: zdravie.sk, novycas.sk