Ženy sú z Venuše, muži zas z Marsu. Dve rozdielne pohlavia, ktoré si niekedy poriadne lezú na nervy. Bez ohľadu na to, ako veľmi milujete svoju polovičku, po pár mesiacoch si začnete všímať nedostatky, ktoré vás privádzajú do šialenstva. Neostáva vám preto nič iné, ako si na ne zvyknúť.

Zlozvyky žien

Hodiny strávené pred zrkadlom
Veď to poznáte dámy. Každá z nás chce vyzerať perfektne. Líčenie zahŕňa správny výber mejkapu, ktorý by bol decentný a hodil by sa k oblečeniu. Česanie a úprava vlasov zaberie tiež nejaký čas. Rozpustené vlasy alebo vysoký cop? Každodenná dilema! Nuž, muži veľmi nemajú na výber a musia si na náš ranný rituál zvyknúť.

Nemám si čo obliecť!
Najväčšia lož pod slnkom. Pravda je však taká, že vždy máme dostatok oblečenia. Len niektoré sú už vynosené, iné sa nehodia na rande, ďalšie nepasujú k topánkam, a tak ďalej. Keď sa žena opýta svojej polovičky, čo si má obliecť, väčšinou vyberie presný opak toho, čo povedal jej partner.

Celodenné nákupy
Muži vyslovene nenávidia dlhé čakania a nakupovanie! Skrátka, nie sú to veľmi trpezlivé stvorenia. Výpredaje, akcie, polovičné ceny! Akonáhle uvidíte tieto nápisy, vezmite nohy na plecia. Prečo? Keď ich zbadá žena, domov sa dostanete až vtedy, keď už bude mesiac na oblohe.

Rapotačka
Ženy sú veľké klebetnice. Ústa sa im nezatvoria. Svojich partnerov častokrát otravujú informáciami, ktoré ich vôbec nezaujímajú. Móda, zľavy, celebrity, šteniatka, telenovely. Niet preto divu, že sa muži radšej poberú na pivo.

Náročná žena
Chlapom sa nepáči, keď je žena príliš náročná a verejne to dáva najavo. Nechutí jej jedlo v reštaurácii? Schytá to čašník a jej partner by sa v tej chvíli najradšej podpadol pod zem. Hádka s predavačkou? Veru, nie každý muž sa cíti komfortne, keď je náhle stredobodom pozornosti.

Zlozvyky mužov

Obzeranie sa za ostatnými ženami
Milí muži, ak sa chcete vyhnúť hádkam a chorobnej žiarlivosti z našej strany, nerobte to. Žiadna žena totižto nemá rada, keď sa jej partner pozerá za inou sukňou.

Neporiadok (nielen) v kuchyni
Vraví sa, že chlapi sú veľkí bordelári. Česť výnimkám! Keď sa muži pustia do varenia, miestnosť vyzerá ako po výbuchu, obzvlášť vtedy, keď po sebe neupratajú špinavý riad. Nezabúdajte, kuchyňa je pre ženu doslova svätyňou. Nečudujte sa, ak jej preto stúpne tlak!

V kúpeľni relax nehľadajte
Muž a žena pod jednou strechou? Má to svoje výhody aj nevýhody. Mužské pohlavie a čistá kúpeľňa však nejde dohromady. Otvorená a zaschnutá zubná pasta, rozhádzané uteráky a všade mokro! V takom prostredí si asi ťažko vychutnáte kúpeľ so sviečkami. Ale povedzme si úprimne, ani ženy nie sú v tomto sväté.

Vždy niečo zabudne!
Dôležité dátumy, výročie, MDŽ. Na to sme si už pomaly zvykli. Čo však v prípade, keď sa vráti z obchodu bez nevyhnutnej ingrediencie? Predstavte si, že varíte kapustnicu a váš partner príde domov bez kapusty. Pošlete ho znova už aj so zoznamom alebo to radšej zoberiete do vlastných rúk?

Parfém, z ktorého ťa omráči
Ženy si vraj dávajú tonu mejkapu na tvár, na druhej strane však majú muži vo zvyku dať si litre parfému na seba. Verte mi, stačí ten parfém stlačiť trikrát a budete voňať. Nemusíte skúšať naše čuchové bunky. Čo je veľa, to je veľa.

Zdroj: prozeny.cz & emefka.sk | Foto: 123rf.com