Andy Fletcher, člen britskej synth-popovej skupiny Depeche Mode, zomrel vo štvrtok (26. mája) vo svojom dome v Spojenom kráľovstve prirodzenou smrťou. Pod podmienkou zachovania svojej anonymity to potvrdil zdroj blízky kapele, informovala o tom tlačová agentúra AP.

Hudobný svet zasiahla vo štvrtok večer mimoriadne smutná správa. Vo veku 60 rokov zomrel spoluzakladateľ kapely Depeche Mode, Andrew Fletcher. Cez internet sa šíria trúchlivé príspevky fanúšikov, tzv. „depešákov“, na ktorých mala kapela významný vplyv, a to najmä v čase dospievania.

O úmrtí svojho 60-ročného spoluhráča informovali ako prví na Twitteri zvyšní členovia tejto formácie, a to Martin Gore a Dave Gahan. V danom príspevku však neboli uvedené iné podrobnosti o Fletcherovej smrti okrem toho, že bola „predčasná“.

Andy Fletcher bol členom Depeche Mode viac ako 40 rokov, a to od oficiálneho vzniku skupiny v roku 1980. Hral v nej na klávesové nástroje a staral sa aj o zákulisné záležitosti vrátane manažmentu, marketingu, financií a propagácie.

Ako hudobník sa sústreďoval prevažne na nenáročné popové melódie, ktoré pomohli rozšíriť charakteristický štýl temných a náladových skladieb Depeche Mode.

Mimo kapelu mal Fletcher i úspešnú kariéru DJ-a. Absolvoval niekoľko medzinárodných turné, pričom počas setov často hrával exkluzívne remixy piesní Depeche Mode.

Skupinu z anglického Basildonu, ktorej členmi boli aj Vince Clarke (1980–81) a Alan Wilder (1982–95), uviedli v roku 2020 do rock’n’rollovej siene slávy.

Andrew Fletcher po sebe zanechal manželku Gráinne, dcéru Megan a syna Joea.

Zaspomínajme si

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: Twitter | Video: YouTube