Veľmi často sa hlavne ženy stretávajú s nespokojnosťou svojich vlasov. Najčastejšie problémy sa spájajú s vypadávaním vlasov, pomalým rastom, rozštiepenými končekmi a nie príliš krásnym a zvodným vzhľadom. Čo je za tým a ako sa dostať na tú správnu cestu ku krásnym a zdravým vlasom? Nezaručujeme, že Vám zaberú všetky receptúry, keďže vlasy každej jednej ženy sú iné, ale za pokus nič nedáte. Nezabúdajte, že nemáte čo stratiť! Môžete len získať!

Váječné žĺtky

Táto stará a prírodná receptúra Vám určite nie je neznáma. Hoci to znie zvláštne, práve žĺtky sa postarajú o to, aby vaše vlasy nabrali pevnosť a lesk. Vlasy sa vďaka vajíčku budú menej lámať, čo je aj overené.

Ako vaječný žĺtok skrášľuje pokožku? - Krása a móda - Žena - Pravda.sk
Nečešte vlasy, ak sú mokré

Veľmi častým tvrdením, ktoré sa nevraví len tak zo žartu. Mali by sme sa toho naozaj aj držať, pretože ak ide žena spať s mokrými vlasmi, prichádza k oslabeniu. Vlasy sa zvyknú zamotať a potom sa rýchlejšie aj lámať, čo určite nie je pre žiadnu z nás prospešné.

Revoluce v rozčesávání vlasů! Vyhrajte nový hřeben na mokré vlasy od Tangle  Teezer!
Podstrihujte končeky

Nie nadarmo sa hovorí, že cesta ku krásnym vlasom vedie aj k obetovaniu sa. Ak máte poškodené končeky vlasov, je nevyhnutné aspoň každých osem týždňov zavítať ku kaderníčke, nech Vám vlasy podstrihne. Tým sa vlasy zregenerujú a zrýchli sa aj ich samotný rast.

Ako často je potrebné strihať vlasy? - Dámskajazda
Vitamín B7

Tak ako naše telo, tak aj vlasy potrebujú isté vitamíny, ktoré ich obohatia. Veľmi dôležitou zložkou je aj biotín, nazývaný aj ako B7. Táto účinná zložka napomáha rastu vlasov aj nechtov.

Biotín na vlasy - pomôže? Účinky a dávkovanie
Kondicionér

Mnoho žien robí veľkú chybu v tom, že si vlasy len umyje a tým končí. Pre krásne a zdravé vlasy je nevyhnutné používať aj kondicionér, ktorý je veľmi dôležitý pre každú ženu. Ešte pred umývaním vlasov sa odporúča naniesť na vlasy tento prípravok a nechať pôsobiť aspoň štyri minúty.

Kondicionér pre hĺbkovú výživu vlasov Argánovník. Prírodná kozmetika
Maska na vlasy

Mnoho žien si myslí, že maskou alebo inými prípravkami si vlasy len poškodia. Sčasti je to tak, avšak masiek na vlasy sa to rozhodne netýka. Maska by sa mala používať aspoň raz za týždeň, aby sme vlasy zbytočne nezaťažovali. Pri kúpe masky však treba dbať na jej správny výber.

Dr.Sante Anti Loss Hair MASKA 300ml
Dostatok tekutín

Nehovorí sa nadarmo, že voda je najvzácnejší poklad sveta. Je tomu tak. Pre tvorbu krásnych a zdravých vlasov sa odporúča poctivo a zodpovedne dodržiavať pitný režim. V prípade, že do svojho tela prijímame málo tekutín, ihneď spoznáme aj na našich vlasoch. Krepovitosť, suchosť a málo lesku sú príznaky, ktoré vravia, že by sme mali piť omnoho viac ako doteraz.

Vieme, čo máme piť, ale pravidelne dodržiava pitný režim iba takmer tretina  Slovákov - Dámskajazda
Neničte ich

Kulma, fén, žehlička či iné prostriedky? Vyhnite sa im. Tie vlasy len poškodzujú a nikdy nedosiahnete želaný výsledok. Je to viac než len zaručené a overené.

Správne fénovanie vlasov

Zdroj: wanda.pluska.sk, eva.pluska.sk, bratislavaden.sk, tvnoviny.sk|Foto: biome.sk, joyonline.sk, zena.pravda.sk