Klub 27 nie je oficiálna skupina alebo klub. Nie je možné presne povedať, koľko má „členov“

Do Klubu 27 spadá veľké množstvo umelcov, prevažne hudobníkov. Známych ľudí, ktorí patria do tohto klubu, spája hlavne jedna vec – smrť vo veku 27 rokov. Okrem toho ešte aj úžasná hudobná kariéra, zhýralý spôsob života, drogy, depresie. Ich úmrtie je vo viacerých prípadoch neobjasnené, tajomné.

Ani jedna vedecká štúdia doposiaľ nepotvrdila, že by hudobníci mali vyššiu tendenciu umierať v tak mladom veku.

Dejiny a „členovia“ Klubu 27

Začalo to v roku 1969, keď zomrel zakladateľ a gitarista skupiny The Rolling Stones – Brian Jones. Zomrel 3. júla 1969. Príčinou smrti bolo utopenie v bazéne.

https://www.instagram.com/p/B2m1G06hTib/

O rok neskôr do Klubu 27 pribudol aj hudobník, gitarista, spevák a skladateľ Jimi Hendrix. Zomrel 18. septembra 1970. Úmrtie bolo spôsobené vdýchnutím vlastných zvratkov po otrave barbiturátmi.

https://www.instagram.com/p/BfOUgTfFLrT/

„Členkou“ tohto klubu je aj žena, ktorá zomrela len 16 dní po Hendrixovi. Skladateľka a speváčka s nezabudnuteľným hlasom Janis Joplin umrela 4. októbra 1970 na predávkovanie heroínom.

https://www.instagram.com/p/B_S6GODAAmj/

Medzi najvýraznejších „členov“ klubu patrí spevák, básnik a frontman americkej skupiny The Doors Jim Morrison. Umrel 3. júla 1971 (v ten istý deň, len o dva roky neskôr ako Brian Jones). Príčinou smrti bolo srdcové zlyhanie. O tri roky neskôr (1974) zomrela aj jeho dlhoročná partnerka Pamela Courson na predávkovanie heroínom. Zaujímavosťou je, že mala vtedy taktiež 27 rokov.

https://www.instagram.com/p/CB6DYELMWZs/

V 90-tych rokoch, konkrétne v roku 1994, sa do klubu vlastným pričinením dostal aj spoluzakladateľ a frontman skupiny Nirvana Kurt Cobain. Zomrel 5. apríla. Spáchal samovraždu (strelil sa brokovnicou do hlavy) a mal v sebe smrteľnú dávku heroínu.

https://www.instagram.com/p/B2VRWzCJtj5/

Poslednou výraznou osobnosťou, ktorá pribudla do Klubu 27, bola speváčka Amy Winehouse. Zomrela 23. júla 2011. Príčinou smrti bola otrava alkoholom.

https://www.instagram.com/p/CC-28H2paHC/

Do Klubu 27 nemusia patriť len hudobníci. Za „člena“ je považovaný aj americký herec Anton Yelchin, ktorý mal ruský pôvod, ale aj graffiti umelec Jean-Michel Basquiat.

Zdroj: cs.wikipedia.org, sk.wikipedia.org, svetevity.sk, eva.pluska.sk, klub77.eu |Foto: Instagram.com