Dnes už len spomienková skupina O-Zone. Moldavské popové trio v zložení  Dan Bălan, Radu Sîrbu a Arsenie Todiraș má svoje dni najväčšej slávy už takmer 12 rokov za sebou.

Spomínate si na rok 1998 a vznik skupiny O-Zone? Ja veru nie. Ale presne v tomto čase sa traja chalani z Moldavska rozhodli, že si založia popovú kapelu. Dali jej názov O-Zone, no ešte však veľmi úspešní neboli. V roku 2000 a 2002 vydali svoje prvé dva albumy, no napriek tomu boli populárni najmä v Rumunsku.

jpopasia.com

Samotný úspech a popularita vo veľkom rozsahu sa dostavila až v roku 2003 – 2004 vydaním albumu DiscO-Zone. Obsahoval totiž megaúspešný song Dragostea Din Tei. Táto pesnička sa objavila na popredných priečkach takmer vo všetkých hitparádach v Európe, niektoré dokonca dlhé obdobie aj viedla. Mimo tejto pesničky samozrejme nesmieme zabudnúť ešte na dve ďalšie, ktoré tak isto zožali vo svete veľký úspech. Jednou z nich je Despre tine z albumu Number 1 a druhou je Fiesta de la noche z posledného albumu DiscO-Zone. 

Bohužial, úspech niekedy netrvá naozaj dlho. Prišiel rok 2005 a upadajúca sláva O-Zone. Hviezda zhasla, kapela sa rozpadla a všetci sa začali venovať sólovej kariére. Medzi jednotlivé úspechy samotných členov vyberám Arseniea Toridasa, ktorý začal vystupovať pod prezývkou Arsenium a v roku 2006 vystúpil na súťaži Eurovision 2006.

zdroj: sk.wikipedia.org, youtube.com