Nahrávať podcasty v dnešnej dobe nie je vôbec ťažké. Ťažké je zaujať poslucháča natoľko, aby si pustil aj ďalší diel zvukového záznamu. So slovenskými podcastmi sa roztrhlo vrece a ja som teda pre vás urobila rebríček tých najlepších, ktoré sa skutočne oplatí počúvať.

  • Sexuálna výchova

Dovolím si tvrdiť, že aktuálne ide o najobľúbenejší podcast nie len medzi mladými ľuďmi. Dve sympatické slečny, Miška a Vala, sa rozhodli natáčať podcast o téme, ktorá je na Slovensku ešte stále tabu. Sexuálna výchova pozostáva momentálne z 11 podcastov, ktoré trvajú menej ako hodinu. Podcast je plný zaujímavých informácií, ktoré ťa neraz rozosmejú.

https://www.instagram.com/p/B_15n3wnHmh/
  • Lužifčák

Spojenie dvoch geniálnych komikov, Kuba Lužinu a Gaba Žifčáka, a zaujímavého hosťa, znamená geniálny podcast. Už v úvode ťa chcem upozorniť, že jeden podcast trvá priemerne 2,5 hodiny. Odporúčam ti teda vypočuť si ho počas dlhej cesty vlakom. Mne osobne sa najviac páčil diel s Erikom Šulcom, no na zahodenie nie sú ani kombinácie s ostatnými komikmi zo Silných rečí.

https://www.instagram.com/p/CCl66oIqmyC/
  • Boris a Brambor

Čo robia hokejisti, keď ukončia svoju kariéru? No predsa nahrávajú podcasty. Týmto sa riadi minimálne Boris Valábik a Marián Gáborík. Podcast existuje krátko, no táto doba stačila, aby sa zaradil medzi TOP slovenské relácie. Páni svojím poslucháčom približujú zákulisné pikošky z NHL a zároveň spovedajú známe slovenské osobnosti ako Zdena Cháru, Petra Bondru a Tomáša Tatara, futbalistov Mareka Hamšíka a Martina Škrtela a moderátorskú hviezdu Adelu. 

https://www.instagram.com/p/CFaBWVHM3fI/
  • Dobré ráno

Ide o prvý denný spravodajský podcast na Slovensku. Od pondelka do piatku máš možnosť vypočuť si nový diel – rozhovory s reportérmi, komentátormi a hosťami denníka SME. Podcast moderuje známa slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová.

https://www.instagram.com/p/B89HoKyH9I7/
  • Dejepis inak

Podcast má pod palcom sympatická Sandra Sviteková, ktorá chcela byť učiteľkou. Kvôli finančnej situácii si však prácu musela hľadať v inom odbore. Svojho sna sa nevzdala na na YouTube si založila už známy kanál Dejepis inak. Ako to už býva, videá sa neskôr dostali aj do podcastovej podoby. Vďaka podcastu sa v krátkom čase dozvieš rôzne zaujímavé veci. Aby som nezabudla…Sandra bola hosťom v Lužifčákovi a taktiež je to diel, ktorý sa oplatí vypočuť si.

https://www.instagram.com/p/CEZlvUypxVn/