Mnohí si myslia, že deti monarchov sú namyslené a majú bezstarostný život, pretože sú vychovávané v prepychu. Nie každý má to šťastie narodiť sa do kráľovskej rodiny. No treba uznať, že život v paláci má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Následníci trónu sa na svoje poslanie musia pripravovať už od detstva. Tieto povinnosti neminuli ani princov Georgea a Louisa a princeznú Charlotte. Ich rodičia vedú moderný spôsob výchovy, a tak namiesto prísneho trestu dostávajú deti možnosť diskusie a zdieľania svojich pocitov.

Rozhodli sa ísť cestou komunikácie a tolerancie

Ak v rodine alebo medzi súrodencami nastanú nezhody, príde na rad diskusia. Spoločne sa porozprávajú, rozoberú problém z každej strany a nakoniec si z toho všetci zoberú ponaučenie. Kráľovský pár preferuje harmóniu a pokojné riešenie sporov. Názory svojich detí si vždy vypočujú a spoločne prediskutujú.

,,Deti sú podporované v otvorenej diskusii o svojich pocitoch. Vyjadrujú svoje obavy nielen zo školy, ale aj z voľnočasových aktivít, napríklad z plávania či ťažkých baletných pohybov. Hovoria spolu o všetkom a vždy nájdu spoločné riešenie,“ tvrdí zdroj, magazín Vanity Fair.

Ak je dieťa nezbedné, nepošlú ho hneď do kúta, ako to je u nás bežné. Namiesto toho ho posadia na „rozprávací gauč“. Rodičia mu následne vysvetlia, čo urobilo nesprávne a ponúknu mu riešenie. Nikdy nezvýšia hlas na svoje ratolesti, iba im pripomenú následky za ich činy. Nielen rodičia, ale ani deti nemôžu kričať medzi sebou. Agresia je totiž v kráľovskej rodine úplne tabu.

Spoločné výchovné praktiky

Nikdy sa nestane to, že by jeden rodič dovolil niečo, čo by druhý zakázal. Princ William a Kate majú na výchovu spoločný pohľad. Je pravda, že jeden z rodičov je predsa len vždy ten prísnejší. Tvrdú ruku v rodine má práve Kate! Povedali by ste to na ňu?

Zdroj: topstar.noviny.sk | Foto: Instagram.com & Facebook