Pozvanie na 11. ročník Uprisingu prijalo aj viacero mien blízkych hiphopovej komunite. 24.a 25. augusta 2018 sa v Bratislave na festivalových pódiách predstaví britská hviezda Lady Leshurr, kultová rapová skupina Slum Village, švédski Movits! a Champion J.R aj francúzski turntablisti DJ Fly a DJ Netik.

Drzú raperku Lady Leshurr netreba špeciálne predstavovať. Jej neopakovateľný flow a freestyle ju právom posadili na trón britskej rapovej a grime scény, o spoluprácu ju žiadajú producenti ako Timbaland a hlášky z jej série Queen’s Speech s desiatkami miliónov videní priam zľudoveli. O tom, že táto charizmatická a vtipná raperka bez problémov strčí do vrecka hociktorého súčasného rapera sa však budete môcť presvedčiť aj osobne toto leto.

 

Málokto tak výrazne ovplyvnil a dodnes vplýva na hiphopovú scénu ako detroitský Slum Village. Napriek tomu, že sa za 25 rokov fungovania formácia neustále vyvíjala a menila, kultový status si získala už vo svojich začiatkoch vďaka ich zosnulému producentovi J Dillovi. Ich melodické beaty a duchaplné texty majú stále čo povedať aj dnešnému publiku, o čom svedčí aj ich neklesajúca popularita.

 

Zo Škandinávie sa na Slovensko vráti obľúbené energické trio Movits! Ich nezameniteľný mix swingu, elektra a hiphopu bez problémov roztancuje publikum hocikde na svete napriek tomu, že sa kapela rozhodla ostať pri textoch verná švédčine. Hudba je však univerzálny jazyk a tomu ich iste veľmi rýchlo porozumiete aj vy.

 

Organizátori využijú švédsku formáciu naplno a na festivale sa predstaví aj jej frontman s vlastnou novou show. Champion J.R. je sólovým projektom speváka spomínaných Movits!. V ňom sa vracia späť k svojim hudobným začiatkom s reggae a fascinácii jamajskou kultúrou. Vonku má zatiaľ len jeden debutový album, avšak jeho mix reggae, dancehallu aj hiphopu mu predpovedá sľubnú budúcnosť.

 

Z Francúzska si to na Uprising zamieri aj dvojica turntablistov DJ Fly a DJ Netik. Toto DJské duo je ovenčené množstvom výhier z prestížných súťaží ako World DMC Championship, či už ako jednotlivci, ale aj ako team. Že to vo dvoch ide lepšie, predvádzajú na štyroch deckoch v show, v ktorej spájajú bass music, hiphop aj elektroniku.

 

K doteraz oznámeným menám ako Lee Scratch Perry & Mad Professor, Benny Page či Inner Circle tak na Uprising pribudli silné posily, ktoré bez problémov obstoja aj pred kritickým publikom. Kto by povedal, že sa už v marci budeme tešiť na koniec leta?

VSTUPENKY
http://bit.ly/uprising2018-tickets

UPRISING
https://www.uprising.sk/
https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
http://instagram.com/uprising_festival