Snom každého mladého človeka je postaviť sa na vlastné nohy a byť od ostatných nezávislý. Tradičné brigády počas letných prázdnin mladej populácií len napomôžu. Vidina financií však nie je to jediné, s čím sa v priebehu pracovného leta stretávame. Mať dostatok peňazí je pekné, no nebezpečenstvo Vás môže postretnúť veľmi rýchlo a nečakane.

Kedy sa študentom zaráta brigáda do dôchodku? - Ako vybaviť - Užitočná  pravda - Pravda.sk

Minulé leto som začala brigádovať v jednej firme, ktorá sídlila v Bratislave. Brigáda mi vo všetkom vyhovovala. Konkrétna náplň práce ma fascinovala, vyplácanie bývalo vždy v predstihu a kolektív bol na nezaplatenie. Práve z toho dôvodu som si povedala, že skúsim šťastie v tejto firme aj tieto prázdniny. Všetky moje očakávania sa však zrútili ako domček z kariet hneď v deň nástupu. Práca, ktorú som vykonávala sa skutočne líšila vo veľkej miere od toho, čomu som sa venovala predtým.

Hľadači pokladov

Koordinátor agentúry, ktorý prijímal brigádnikov nám povedal, že hodinová mzda je 4,30 eur v čistom, čomu sme sa potešili. Dohoda o brigádnickej práci študenta však vykazovala úplne niečo iné. Prečo sa na papieri píše iné, ako nám bolo povedané?

Otáznik nad výstavbou garáží na ulici Ivana Horvátha | Ružinovské ECHO

Mnoho mladých ľudí tento podstatný detail doslova ignoruje. Práve to môže byť veľkým problémom, ktorý Vám môže spôsobiť skutočne mnohé nemilé prekvapenia. Nikdy nepodpisujte niečo, čo sa výrazne líši od skutočnosti, ktorá Vám bola povedaná. Ako som poznamenala aj na začiatku. Peniaze sú nevyhnutné, no ešte dôležitejšie je zodpovedné čítanie s porozumením. Vyhýbajte sa podvodníkom, ktorých na svete pribúda neustále čoraz viac.

Zostáva vám 100 eur z výplaty? Experti radia, kam ich vložiť, aby zarobili  - Ľudia - Ekonomika - Pravda.sk

Foto: Miroslav Homola, hladacipokladov.sk

Zdroj: ČoJee!?