Prečo sa čoraz viac ľudí púšťa do fotografovania? Je za tým naozaj mnoho dôvodov. Sama som sa začala fotografovaniu venovať pred dvoma rokmi. Rok čo rok na každej dovolenke som z rodiny len ja tá jediná, ktoré berie do rúk fotoaparát a snaží sa zachytiť čaro samotnej dovolenky. My sa teraz pozrieme na to, prečo môže byť samotné fotografovanie úžasné, no naopak aj na to, aké nevýhody so sebou prináša.

7 tipov na nevšedné exotické destinácie | Blog Invia.sk

Prečo je fotografovanie skvelé hobby? Dôvody sú naozaj rôznorodé a možno sa v niektorom z nich nájdete aj Vy!

Zachytávanie exotických zážitkov a destinácií nikdy nie je na žiadnu škodu. Sama si veľmi dobre spomínam na to, že keď som po prvýkrát zavítala k moru, tak som nevedela ani fotoaparát pustiť z rúk. Neustále som mala mnoho podnetov na fotografovanie. Či už to bolo samotné more, pláže, palmy či rôzne kaviarne a reštaurácie s neobvyklým vybavením. Určite si pamätáte na svoju prvú exotickú dovolenku aj Vy. Teraz, keď mám možnosť prezrieť si svoju históriu fotografií, v hlave sa mi zračia okamžite spomienky spred rokov.

Objavte život v Červenom mori | Blog Invia.sk
Zážitkový let balónom - rôzne po Slovensku | ZaMenej.sk

Za samotným fotografovaním stojí aj kopec zábavy. Či už sa ocitáme v pozícií profesionála, či obyčajného amatéra. Stalo sa Vám, že ste sa snažili zachytiť naozaj krásnu momentku, no výsledok bol úplným opakom toho, čo ste si predstavovali? Áno, aj toto so sebou fotografovanie prináša.

Pin on Editorial Fashion

Fotografovanie je v neposlednom rade aj druh učenia, ktorý ak Vás naozaj zaujme, môže sa stať práve z Vás jedného dňa aj svetovo uznávaný fotograf. Kto vie! Život dokáže občas aj prekvapiť!

Umelecké fotenie detí a bábatiek – fotoateliér Pezinok, Bratislava

Tak ako má fotografovanie svoje svetlé stránky, má aj temnejšie. Treba si uvedomiť, že tento koníček je veľmi náročný na čas, takže času na rodinu Vám zostane naozaj málo. Treba sa s tým naučiť žit, alebo zvoliť inú metódu. V priebehu svojho života som stretla fotografa, ktorý fotografovaním o svoju rodinu prišiel. Musel sa s tým zmieriť, no dlho mu to nevydržalo. V momente, keď si uvedomil, že svoju rodinu miluje nadovšetko, skončil s kariérou fotografa a tak sa jeho životný sen stal len spomienkou.

Obrazy : hodinky, fotoaparát, fotografovanie, vinobranie, hodiny, čas,  starý, analógový, farba, kanonik, šperky 4359x2906 - - 722842 - Tapety na  stenu - PxHere

Technika tiež niečo stojí a nie je to málo. Máte dostatok financií a priestoru na kúpu profesionálnej techniky pre fotografov? Ak nie, je to obrovský problém, bez ktorého môžete na svoju profesionálnu kariéru rýchlo zabudnúť.

Vybavení pro svatebního fotografa - Svatební a portrétní fotograf Praha
This Is The Camera Gear One Reuters Photojournalist Brought to War |  Popular Photography

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: fotobodka.sk, pinterest.com