„Prečo práve psychológia?” To je otázka, s ktorou sa vo svojom živote stretávam pomerne často. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Momentálne sa aktívne venujem štúdiu psychológie na vysokej škole. Vyštudovala som strednú odbornú školu pedagogickú v Modre, odkiaľ aj pochádzam. Odbor pre materské školy a vychovávateľstvo som si nevybrala len tak náhodou. Moja mamina je tiež vyštudovaná učiteľka v tomto odbore, a práve preto som sa týmto smerom vybrala aj ja. Počas celého môjho štúdia na strednej škole som si svoj život užívala, pretože som sa stretla s veľmi zaujímavými predmetmi, ktoré ma naozaj chytili za srdce.

Pedagogická a kultúrna akadémia (Sokolská ul.): Modra - Turistický portál

Pri riešení mojej prihlášky na vysokú školu som nemala ani ten najmenší problém s tým, aký odbor si vybrať. Ihneď som vedela, že učiteľstvo pedagogiky a psychológie bude pre mňa to pravé a tá najlepšia voľba. Dnes som prváčka na druhom stupni vysokej školy a svoj odbor si neviem vynachváliť. Ale aby som to všetko uviedla na správnu mieru.

Kniha: Pedagogika (Dagmar Čábalová) | Martinus
Kniha: Psychológia (Marcela Verešová a kolektív) | Martinus

Tieto dve príbuzné vedy nie sú vôbec jednoduché. Štúdium pedagogiky je dosť náročné na oblasť teoretických poznatkov, keďže teória je naozaj veľmi rozsiahla a plná cudzích termínov. No a čo sa týka psychológie? Myslím si, že ak poviem, že psychológia patrí medzi najťažšie vedy vôbec, dáte mi za pravdu. A to rovnako po teoretickej, ako aj po praktickej stránke.

Vianoce v MŠ | Základná škola s materskou školou Lietavská Svinná – Babkov

Predstavte si, že nastúpite ako učiteľka do MŠ, kde Vám určia prácu s autistom, ktorého musíte zvládnuť zdiagnostikovať. Už len zo samotného počutia usúdiť, že náročnosť bude naozaj vysoká. Aby ste diagnostiku dieťaťa s takýmto znevýhodnením zvládli, musíte mať podrobne naštudované ako oblasti z pedagogiky, tak aj zo samotnej psychológie.

Prísna logika, pravidlá na všetko. Ako vyzerá život s autistom - SME

Ak je tu niekto, kto sa chystá na štúdium psychológie, chcela by som mu povedať pár slov. Už na samotnom začiatku si treba uvedomiť, že idete do jednej z najťažších vied vôbec a budete potrebovať pevné nervy. Na druhej strane, ak Vás táto veda láka, neváhajte a vyskúšajte to. Za pokus nič nedáte. Je to krásna veda, ak pochopíte jej význam a zmysel.

Ako pomáha psychológia predaju | Blog RIESENIA

Ak ste sa stretli s reakciami v podobe „s tým predmetom ťa nečaká žiadne adekvátne uplatnenie”, dovoľte, aby som Vás vyviedla z omylu. Psychológia ponúka širokospektrálny a rozmanitý výber uplatnenia. Z čoho si myslíte, že vznikli profesie ako psychoterapeut, poradenský psychológ, policajný psychológ, psychológ v krízovom centre, profesor psychológie, špecialista pre vzdelávanie, psychológ v domove sociálnych služieb, športový psychológ, psychológ v diagnostickom centre, psychológ v detskom domove, forenzný psychológ, vedecko-výskumný psychológ, školský psychológ, klinický psychológ, poradenský psychológ…? Práve z vedy PSYCHOLÓGIE!

Psychológ Job Description: Plat, zručnosti a ďalšie – TheCareerGuru
Školský psychológ | Základná škola, Námestie mladosti 1, Žilina
Karta zamestnania

Ako vidíte, uplatnení je naozaj množstvo, aj keď to je len krátka ukážka z nich. Treba si len správne vybrať. Držím Vám palce!

Knihy z kategórie Psychológia | kníhkupectvo Literama.sk

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: literama.sk, hnonline.sk, smedomov.sk