Keď skúsený nováčik trafí klinec po hlavičke.

Vďaka Grammy Awards 2017 sa viac do povedomia dostal raper Chance the Rapper. Získal tri ocenenia a to v kategóriach Najlepší rapový album, Najlepší rapový výkon a Nováčik roka. Tento nadaný raper, skladateľ, spevák a herec bol však dobrý už na svojom začiatku, ktorý bol trochu skôr, ako rok 2016.

zdroj: pinterest.com

Chancelor Johnathan Bennett sa v roku 2012 podieľal na šiestom mixtape rapera menom Childish Gambino, konkrétne na piesni „They don´t like me“. Následne robil Gambinovi predskokana na turné po Severnej Amerike. V apríli 2013 vydal Chance the Rapper svoj mixtape Acid Rap, ktorý bol nominovaný na cenu Najlepší Mixtape na vtedajších BET Hip Hop Awards. Na tomto mixtape spolupracoval s menami ako sú  Twista, Vic Mensa, Saba, BJ the Chicago Kid, Action Bronson, vyššie spomenutý Childish Gambino a Ab-Soul. Bennettova tvorba bola taktiež kladne ohodnotená hudobnými kritikmi.

zdroj: pinterest.com

V roku 2016 sa podieľal na tvorbe albumu Kanye Westa; The Life of Pablo – konkrétne ho môžeme počuť na skladbe „Ultralight Beam,“ a takisto využil svoje textárske zručnosti na skladbách „Father Stretch My Hands Pt. 1″, Famous„, „Feedback„, a „Waves„. Chance spolupracoval s hip-hop duom  Macklemore & Ryan Lewis na ich skladbe „Need to know“, z albumu This Unruly Mess I’ve Made. V apríli 2016 sa Chance spolu s ďalšími umelcami ako napríklad Alicia Keys, Busta Rhymes, Janelle Monáe, a J.Cole stretol s prezidentom Obamom v Bielom Dome kvôli diskutovaní o iniciatíve My Brother’s Keeper Challenge.

https://www.youtube.com/watch?v=rtyanRG4eZc

V máji 2016 vydal tretí mixtape Coloring Book. Tento pozitívny, gospelovo-rapový album hneď vzbudil záujem. „Je to len hudba odo mňa, ako od dospelého kresťana“, povedal. „Pretože predtým som tvoril hudbu ako Christian child. V oboch prípadoch mám svoje nedostatky.“ Tento album dokazuje, že viera v Boha a viera v hudbu vedia ísť veľakrát ruka v ruke. Hudobní kritici sa zhodli, že sa jedná o prvé naozajstné, gospelovo-rapové majstrovské dielo.

zdroj: pinterest.com

Na albume sa objavili Kanye West, Lil Wayne, 2 Chainz, Young Thug, Lil Yachty, Future, T-pain, Ty Dolla $ign, Anderson Paak či Justin Bieber. Na Coloring Book je zaujímavé práve to, že vlastne nie je oficiálnym albumom a tento mixtape bol vydaný len na internete, bez fyzického nosiča. Na tohtoročných Grammy Awards sa tak stala prvou neoficiálnou, digitálne distribuovanou nahrávkou, ktorá bola nominovaná v albumovej kategórií a vyhrala.

Čo sa mňa týka, tak si myslím, že každý kto si chce vypočuť niečo dobré a niečo nové, by mal dať šancu tvorbe tohto umelca.  Človek môže zostať skeptický keď sa dozvie, že jeho tvorba je kombinácia rapu a gospelu, no nenechajte sa tým odradiť. Neskôr sa totiž pristihnete, ako hýbete pri jeho skladbách hlavou do rytmu a nejednu z nich si pustíte ešte raz. Enjoy! 

Zdroj: YouTube