Niet človeka na svete, ktorý by nemiloval čokoládu. Teda aspoň ja nikoho takého nepoznám. Kto by už len vedel odolať čerstvej horúcej čokoládovej vôni? Hoci väčšina ľudí zastáva názor, že čokoláda je nezdravou pochúťkou, nie je tomu celkom tak!

„Daj mi sladké pomáha to na nervy.” Fráza, ktorú ste určite aspoň raz v živote počuli. Je vedecky dokázané, že čokoláda nám pomáha udržať si dobrú náladu a spokojnosť. Potrebujete liek na zlepšenie nálady? Nepotrebujete k tomu ani návštevu lekárne. Pomôže Vám čokoláda.

Čokoláda je doping pre mozog, nervy, srdce aj svaly

„Nejedz to! Čokoláda je nezdravá.” Fráza, ktorá nie je tak celkom pravdivá. Nie nadarmo sa hovorí, že práve čokoláda znižuje vysoký krvný tlak, prispieva k imunite a dokonca sa medzi ľudstvom povráva, že práve čokoláda je akýmsi liekom proti kašľu. Ako môžete vidieť, čokoláda je aj liekom pre život každého človeka.

Super účinky čokolády na zdravie

„Zasa si mal čokoládu? Priberieš a o chvíľu neprejdeš cez dvere.” Tvrdenie, ktoré v sebe zahŕňa určitú dávku pravdivosti. Nie je veľkým prekvapením ak poviem, že samotná čokoláda je veľmi bohatá na kalórie. Okrem toho, že pridá človeku kopu energie, pridá mu aj na váhe a hmotnosti.

Pomáha čokoláda predísť rakovine?

„Na akú masáž staviť? Určite na tú sladkú- čokoládovú.” Pravda je taká, že väčšine ľudí sa čokoláda vôbec nehodí v spojení s kvalitnou masážou. Opak je však pravdou a aj pochúťkou. Je niečo uvoľňujúcejšie ako kúpeľ v sladkej čokoláde?

Čokoládová masáž | Zamas

Zdroj: plnielanu.zoznam.sk, ČoJee.sk| Foto: zamas.sk, sarm.pluska.sk